Thursday , 23 February 2023

AVOKATET E LEZHES NE PROTESTE

Ashtu siç ishte paralajmeruar edhe Dhoma Vendore e Avokatisë në Lezhë i është bashkuar bojktotit të seancave gjyqësore. Avokatet protestuan para ambjenteve të Gjykatës së Lezhës, duke kundështuar harten e re gjyqësore që sipas tyre fut edhe tej në kolaps sistemin e drejtësisë si dhe shton kostot finaciare për qytetaret.

Avokatet e Lezhës paralajmerojnë përshkallëzim të reagimin deri në bojkot të masave të sigurisë nëse nuk do të ketë një reflektim në lidhje me harten e re gjyqësore.

Bojkoti i avokateve këtë të martë solli bllokimin e 46 seancave gjyqësore në Lezhë dhe 30 seancave në Kurbin.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …