Friday , 26 November 2021

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për krizën energjitike.

Ai tha se kjo krizë korrupsioni po përkthehet në rritje të çmimeve. Ai u shpreh se një numër i madh njerëzish po blejnë më listë.

Sipas Bashës, shteti i ka mundësitë që ti japë fund krizës…

Ndër të tjera, kreu i PD theksoi se me planin e Partisë Demokratike vendi del nga kriza ekonomike.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …