Thursday , 23 February 2023

BASHA MARRËVESHJE ME SHOQATËN E FASONËVE

Kryedemokrati Lulzim Basha ka pritur këtë të premte në selinë e Partisë Demokratike Shoqatën e Fasonëve, ku dhe nënshkroi një marrëveshje me to, si formë garancie që zotimet e bëra prej tij, pas 25 prillit do të mbahen.

Basha theksoi se prioritet për Partinë Demokratike është që të vendosë taksën e sheshtë 9% si dhe të ulet çmimi i naftës, me heqjen e taksës aktuale e cila është 240 lekë për litër.

Sipas Bashës, 8 vite fjalë dhe premtime të pambajtura e kanë çuar Shqipërinë në këtë pikë dhe me 25 prill është koha të flasim me votë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …