Tuesday , 18 January 2022

Basketboll, Vllaznia kualifikohet ne gjysmefinale!

Vllaznia sht kualifikuar pa asnj vshtirsi pr n gjysmfinale t Kups s Shqipris n basketboll pr meshkuj. N ndeshjen erekfinale ndaj Elbasanit t luajtur pasditen e s marts n pallatin e sportit Qazim Dervishi, basketbollistt shkodran kan fituar me rezultatin 100 me 83. Ndeshja sht dominuar nga fillimi e deri n fund nga vendasit t cilt n kt takim kan luajtur me lojtart rezerv. Trajneri Bledar Gjeaj sht shprehur I knaqur pr paraqitjen n kt ndeshje dhe njkohsisht ka shprehur hapur objektivin e tij pr t fituar kt trofe, ndonse ndeshjet e turit final do t luhen n kryeqytet.

Skema pr ndeshjet gjysmfinale t Kups s Shqipris sht e prcaktuar dhe ajo do vendoset prfundimisht pas prfundimit t fazs s par t kampionatit. Pavarsisht ksaj, kuqeblut do tentojn fitoren e ktij trofeu ashtu si dhe titullin kampion.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NË ANËN E TIRANËS, JO TË VLLAZNISË

Tirana- Vllaznia është një sfidë që pritet më shumë interes në Shkodër sepse kemi të …