Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

BASKETBOLL: VLLAZNIA MUND 95-52 PARTIZANIN

Vllaznia n basketboll pr meshkuj e ka kaluar me sukses edhe provn e fundit n prag t ndeshjeve t plej- ofit. N ndeshjen e fundit t fazs s dyt t kampionatit, at t luajtur ndaj Partizanit pasditen e s shtuns, basketbollistt shkodran kan fituar me rezultatin e thell 95 me 52 ndaj ekipit t Partizanit. Loja sht dominuar gjat gjith kohs prej tyre dhe n kt takim sht rikthyer pas dmtimit edhe basketbollisti Ndoja e po ashtu ka luajtur edhe Llazani.

Kto jan sinjale positive pr skuadrn n prag t sfidave m t rndsishme t kampionatit. Pr trajnerin Bledar Gjeaj e rndsishme sht q skuadra po rregullon edhe shum gjra n lojn mbrojtsve dhe kjo sht shum positive.

Ndeshja e par gjysmfinale ndaj Kamza Basket do t luhet t premten e ardhshme n pallatin e sportit Qazim Dervishi dhe Vllaznia kuptohet q ka si objektiv jo vetm kalimin e ktij kundrshtari por edhe at t finales, pr t ruajtur ksisoj srish titullin kampion.

Lexoni dhe kete

DAJAN SHEHI: U RIKTHEVA NË SHTËPINË TIME TË DYTË

I ka mjaftuar një vit rrugëtim nëpër Shqipëri, për të kuptuar se zgjedhja e tij …