Thursday , 23 February 2023

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND TEUTËN 90 – 71

Basketbollistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer në finalen e dytë ndaj Teutës, atë të luajtur mbrëmjen e së mërkurës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës, teksa kanë fituar me rezultatin 90 me 71 dhe kanë barazuar numrin e finaleve të fituara në 1 me 1.

Në këtë takim, ku natyrisht atmosfera e krijuar nga tifozët shkodranë ka qenë e mrekullueshme, djemtë e drejtuar nga trajneri Damian Bekteshi e kanë dominuar lojën thuajse gjatë gjithë takimit dhe në fund I janë gëzuar fitores e cila I ka entuziasmuar pa masë të gjithë.

Për trajnerin e Vllaznisë, kjo fitore do të jetë një motiv më shumë që skuadra të shtunën të kërkojë sërish fitoren edhe në Durrës në përballjen e tretë finale ndaj Teutës…

Nga ana tjetër, trajneri I Teutës Melzin Lazimi e ka pranuar se Vllaznia e meritoi fitoren ngaqë luajti më mirë, ndërkohë që skuadra e tij bëri shumë gabime…

Ndeshja e tretë në mes këtyre dy ekipeve do të luhet të shtunën në orën 19.00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit dhe padyshim që pritet të dhurojë të tjera emocione nga basketbollistët e këtyre dy ekipeve finalist që do të tentojnë fitoren, për t’iu afruar edhe më pranë fitimit të titullit kampion të këtij sezoni.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …