Tuesday , 18 January 2022

Bekteshi: Kerkojme falje per paraqitjen e dobet

Pavarėsisht humbjes shumė tė thellė ndaj ekipit maqedonas Kuzov, basketbollistėt e Vllaznisė kanė marrė shumė duartrokitje nga tifozėt e shumtė shkodranė qė kanė qenė tė pranishėm mbrėmjen e sė martės nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Kuptohet qė ata kanė qenė tė vetėdijshėm pėr nivelin e ekipit tė tyre dhe po ashtu edhe pėr atė tė ekipit maqedonas i cili jo mė kot kryeson grupin e Ligės Ballkanike.

Njėri nga lojtarėt e Vllaznisė, pikėrisht Damjan Bekteshi, nė njė prononcim pėr mediat pas ndeshjes sigurisht qė ka kėrkuar falje pėr paraqitjen jo tė mirė tė kėtij ekipi nė kėtė ndeshje e njėkohėsisht ka evidentuar edhe vlerat e kundėrshtarit.

Ndeshja e rradhės pėr ekipin shkodran do tė jetė ajo qė do tė luajė sėrish nė Shkodėr me ekipin Sigal Prishtina mė 9 dhjetor. Kjo do jetė ndeshja e fundit qė do tė luajnė nė “Qazim Dervishi” pasi mė pas do ketė edhe tre ndeshje nė transfertė, pikėrisht nė Mal tė Zi, Rumani dhe Maqedoni pėr ta mbyllur kėsisoj kėtė aventurė tė parė nė kėtė kompeticion ndėrkombėtar.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NƋ ANƋN E TIRANƋS, JO TƋ VLLAZNISƋ

Tirana- Vllaznia Ć«shtĆ« njĆ« sfidĆ« qĆ« pritet mĆ« shumĆ« interes nĆ« ShkodĆ«r sepse kemi tĆ« …