Thursday , 23 February 2023

“BLLOKIM PRONE DHE NDALIM I HYRJES NË SHBA”

Ambasadorja e SHBA-ve ne vendin tone, Yuri Kim, ka dhënë mesazhe të forta pas urdhrit ekzekutiv të presidentit Joe Biden që përfshin Ballkanin Perëndimor, i cili parashikon bllokimin e pronave dhe ndalim të hyrjes në SHBA të personave që kontribuojnë në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor.

Ambasadorja Kim kërkoi dyfishim të përpjekjeve në luftën kundër korrupsionit në vendin tonë.

Ndër të tjera, ambasadorja Kim theksoi se SHBA do mbështesë Shqipërinë për të ndërtuar një vend më të sigurt dhe më të begatë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …