Thursday , 23 February 2023

BOKS: KOMBĖTARET SHQIPĖRI- KOSOVĖ STĖRVITJE SĖBASHKU

Prej pak ditėsh nė Shkodėr, bashkė me boksierėt e kombėtares shqiptare, janė duke u stėrvitur edhe dy boksierė tė kombėtares sė Kosovės si dhe trajneri i tyre. Ata kanė vendosur tė jenė nė kėtė qytet, natyrisht falė mikėpritjes sė vendasve pėr t’i krijuar mundėsinė e pėrgatitjes ashtu si duhet pėr turneun ndėrkombėtar tė Turqisė ku tė dy ekipet do tė marrin pjesė nė muajin e ardhshėm.

Trajneri i kombėtares kosovare Shefki Bogujevci nė njė intervistė pėr televizionin Rozafa bėn tė ditur edhe objektivat qė do tė kenė me boksierėt Violant Sylejmani dhe Armend Xhoxhaj.

Ndėrkohė, pėrveē dy boksierėve kosovarė, nė turneun e Turqisė qė do tė zhvillohet nė datat 7- 17 prill, do tė marrė pjesė edhe kombėtarja shqiptare e pėrbėrė nga Krenar Zeneli, Alban Beqiri, Arjon Kajoshi, Syrjan Marinaj dhe Nelson Hysa, e drejtuar nga trajneri Zef Gjoni. Kuptohet qė turneu ėshtė shumė i rėndėsishėm sepse i jep tė drejtėn sportistėve pėr kualifikimin pėr nė Olimpiadė dhe pėr kėtė arsye, do tė tentohet arritja e kėtij rezultati historik.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NƋ BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …