Boksi, Vllaznia pretendente per fitimin e kupes

Pasditen e s mrkurs jan zhvilluar ndeshjet gjysmfinale t Kups s Shqipris n boks. N 6 ndeshjet e zhvilluara n kt dit jan vrejtur edhe dy humbje t boksierve t Vllaznis, Kristian Shytanit dhe Emiliano ekinit. Megjithat ky fakt pritet t mos I prish planet e drejtusve t ekipit shkodran pr ta fituar kt trofe. Kjo sepse n ndeshjet finale q do t zhvillohen pasditen e s enjtes, jan kualifikuar 5 boksier t Vllaznis. Nse ekipi shkodran fiton kt trofe, ky do ishte I 20-ti pr t n 23 edicione t ktij kompeticioni t zhvilluara deri tani.

Ndrkoh, I pranishm n ambjentet e pallatit t sportit Qazim Dervishi ka qen edhe kandidati pr president I Federats Shqiptare t Boksit, Florend Kalivopulli I cili ka pranuar t flas pr mediat n lidhje me kt shtje.

N finalet e nesrme t kups, jan kualifikuar 5 boksier t Vllaznis dhe pikrisht Vuksan Guri, Ronildo Piranej, Kristian Demaj, Emanuel Kaaj dhe Nelson Hysa. Natyrisht q ata jan pretendent pr ta fituar kt trofe megjithat duhet pritur deri nesr.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND TEUTËN 90 – 71

Basketbollistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer në finalen e dytë ndaj Teutës, …