BRUÇI: ENVER HOXHA E KA ZËNË VENDIN NË HISTORI

Për sekretarin e Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Shqipërisë, Gjon Bruçi, historia e popullit shqiptar mbështetet në 4 kolona dhe kush punon kundër këtyre 4 kolonave punon kundër interesit të popullit shqiptar.

Bruçi foli për festimin me grushtin komunist, duke thënë se ka kuptim që në kohën e Skënderbeut dhe nuk simbolizon komunizmin.

Ai komentoi edhe urimin e deputetit të PS, Bujar Çela, me foton e Enver Hoxhës.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …