Thursday , 23 February 2023

BUDVA, SHQIPTARI AKSIDENTON 5 TURISTE!

Pesë turistë në Budva ne Mal te Zi mbeten te plagosur  nga nje automjet me targa shqiptare. Sipas deshmitareve ne vendngjarje drejtuesi i mjetit I ka  goditur me makinen e tij “Porsche Cayenne” turistet ndërsa ishin në trotuar.

Shtetas shqiptar L.M (1982) për arsye të panjohura ka humbur kontrollin e makinës dhe ka kaluar mbi  trotuar, ne te cilin ndodheshin rreth 20 turistë të cilët ishin duke u kthyer nga plazhi “sllovenska pllazha”.

Per pasoje 5 prej tyre kane mbetur te plagosur. Menjwherw pas aksidentit  drejtuesi i mjetit .wshtw  larguar ne drejtim të panjohur, ndërsa policia e arrestoi personin tjeter që ishte në makin. Policia aktualisht është në kërkim për L.M nga Shqiperia. Të plagosurit janë transportuar menjëherë në spitalin e Kotorrit

Lexoni dhe kete

NĂ‹ MAL TĂ‹ ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Ă‹shtĂ« konstituar parlamenti i ri i Malit tĂ« Zi ku pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« Millo …