Thursday , 27 January 2022

“BUSTIN NUK E RRËZUAM, POR MPOSHTËM FRIKËN”

Huana Kurti, Keti Koci dhe Lek Kurti janë disa prej protagonistëve të ngjarjes së 14 janarit të vitit 1990 në qytetin e Shkodrës. Në një prononcim për mediat, ato tregojnë si e kanë përjetuar atë ditë. Ato shprehën se busti nuk u hodh, por mposhtëm frikën…

Ishte hera e parë që pas dekadash terrori dhe dhune, rreth 3 mijë qytetarë dolën hapur për të manifestuar kundërshtinë e tyre ndaj regjimit komunist.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E BANORËVE, REAGON OSHEE SHKODËR

Pas protestës së banorëve të Hotit të Ri ka reaguar edhe OSHEE rajoni Shkodër. Kryeinxhineria …