Thursday , 23 February 2023

CAMAJ: SHQIPTARET NE MALIN E ZI NUK DUHET TE VOTOJNE GJUKANOVIÇIN

Qeveria e Malit te Zi e drejtuar prej Milo Gjukanoviç nuk meriton qe te kete besimin e shqiptareve ndaj thirrja per mos votim ka ardhur direkt nga Kryetari i lidhjes Demokratike ne Mal te zi per Malesine Nikolle Camaj.

Camaj tha me tej se qeveria e Gjukanoviçit nuk ka bere asnje perparim madhor ndersa viti 2016 do te jete nje sfide per ta.

Kryetari i lidhjes demokratike ne Malin e Zi foli qarte se eshte kunder qeverise dhe se do te luftoje per te drejtat e shqiptareve ne Malin e Zi.

Lexoni dhe kete

NĂ‹ MAL TĂ‹ ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Ă‹shtĂ« konstituar parlamenti i ri i Malit tĂ« Zi ku pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« Millo …