Thursday , 23 February 2023

AKTUALITET

LIROHEN PROTESTUESIT E DAJIT: PER ARRESTIMIN URDHEROI DEPUTETI STERKAJ

Kane protestuar ne menyre te ligjshme dhe pas dy oresh jane gjendur ne komisariatin e policise. Pas 3 ditesh 7 te arrestuarit si organizatore te protestes se Dajit jane lene te lire. Per mediat ata shprehen se asgje nuk I tremb dhe serish do te protestojne Por arsyet e arrestimit duket se e kane zanafillen me larg, bllokimi I deputetit …

Lexo me shume

JEP DOREHEQJEN DREJTORI I POLICISE SE SHTETIT, ARTAN DIDI!

Jep dorheqjen Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi.Shkak sht br arrestimi i shefit t Interpol Tirans Artan Bajraktari dhe shefes s sektorit Loreta Alla, t cilt akuzohen pr shprdorim detyre lidhur me dosjen e ardhur nga Belgjika pr deputetin Mark Frroku. N krkesn pr dorheqje t parevokueshme q mban datn 31 mars 2015 drguar kryeministrit Edi Rama …

Lexo me shume

ALUIZNI ZHVENDOSET DREJT VELIPOJES

Kryeministri rama kur ishte ne shtator pait thene qe ka mundesi te legalizohen dhe te cilesohen si shtepi pushimi, pra shtepi te dyta, duke lene te kuptohet se mund te kete nje fature me te madhe se sa nje legalizim i thjeshte. Fjala eshte per objektet ne zonen e Velipojes. Ndersa ka ardhur edhe deklarata e drejtorit te aluiznit I …

Lexo me shume

ARREST SHTEPIE PER DOSHIN DHE FRROKUN!

Gjykata e Lart ka vendosur ndryshimin e mases per dy deputett Tom Doshi dhe Mark Froku duke dhnmasn e siguris arrest shtpie. Lajmin e dhan avokatt e dy deputetve, t cilt edhe pse u dha kjo masa ata u shprehn t paknaqur. Ky ishte verdikti i pes gjyqtarve t Kolegjit Penal, ku prball ishin Prokuroria e Prgjithshme q krkonte masn …

Lexo me shume

BANORET E DAJIT DALIN NE PROTESTE, SHOQEROHEN NE POLICI

2 Jave afat qe nga protesta e kaluar por qe nuk ka patur asnje reagim nga qeveria. Ne kete situate banoret e dajit kane protestuar per te katerten here. Paralajmerimet e tyre kete here jane te prera, proteste te enjten perpara parlamentit si dhe bllokim te zgjedhjeve me 21 Qershor. Banoret e Dajit kerkojne demshperblimet per permbytjet e viteve 2010 …

Lexo me shume

TOTOZANI: GJAKMARRJA TE MARRE FUND!

Gjakmarrja duhet t marr fund, kshtu sht shprehur avokati I popullit Igli Totozani gjat auditoriumit pr gjakmarrjen n Shkoder. Sipas Totozanit t gjith mekanizmat e shtetit shqiptar duhet t funksionojn n eliminimin e ktij fenomeni. I pranishm n kt auditorium ka qn edhe Zvends Kryetari i Prezencs s OSBE-s Robert ilton I cili ka krkuar q gjakmarrje t trajtohet si …

Lexo me shume

QYTETARET: DOSHI DHE FRROKU U ARRESTUAN POLITIKISHT!

Arrestimi i deputeteve Tom Doshi dhe Mark Frroku nuk eshte pritur mire nga qytetaret shkodran. Per mikrofonin e tv rozafes ata shprehen se keto arrestime jane me backgraund politik, ndersa I referohen arrestimeve te diktatures. Me vendimin e prokurorise se krimeve te renda deputetet Tome Doshi dhe Mark Frroku u arrestuan pasditen e se enjtes ne akuzen per deshmi dhe …

Lexo me shume

SHEMBJE DHERASH NE RRUGEN E KOMBIT!

Te dyja kahet e rruges se kombit drejt kukesit u bllokuan plotesisht mbremjen e djeshme pershkak te rreshqitjeve masive te dheut ne afersi te komunes Kolsh. Ato nisen rreth ores 20 dhe kane vijuar gjate gjithe nates duke detyruar drejtuesit e policise rrugore te devijojne trafikun e levizjes se mjeteve. Tonelata dhe u shemben duke rene mbi asfalt, por fatmirsisht …

Lexo me shume

SEKUESTROHET DUHANI NE RUS

Forca te shumta te anti kontrabandes, kroun agjensi dogana dhe policia e shkodres kane ushtruar kontrolle te rrepta mbi tregtimin e duhanit te jashte ligjshem ne Rus. Shitesit e duhanit shprehen mjaft te revoltuar pasi ju kane sekuestruar sasi te medha te duhanit i cili eshte burim jetese per ta Tregtimi i duhanit ka qene vazhdimisht nje problem pasi nuk …

Lexo me shume

BANORET E FSHATIT BARDHAJ APEL PER NDERTIMIN E RRUGES

Jane me shume se 400 femije te cilet do dite e pershkojne kete rruge per te shkuar ne shkolle. Nje rruge e cila asnjehere nuk ka qene ne vemendje te komunes per tu asfaltuar, por qe fondi I saj sipas banoreve ka kaluar disa here. Jane banoret te cilet apelojne qe instancat perkatese te vejne dore ne kete ruge e …

Lexo me shume