Sunday , 24 October 2021

KRONIKE

I VIHET FLAKA VEND-GRUMBULLIMIT TË MBETURINAVE NË LAÇ

Laçi është zgjuar këtë të shtunë i mbuluar nga tymi. Gjatë natës i është vënë flaka vend-grumbullimit të mbeturinave në kodrat e qytetit. Për të normalizuar situatën në vend-grumbullimin e plehrave kanë mbërritur fadroma dhe zjarrfikësit e Laçit. Ndërkohë, kryetarja e Bashkisë Kurbin, Majlinda Cara, bën me dije se zjarri është i qëllimshëm dhe se në këtë vend kishte 1 …

Lexo me shume

PERPLASEN DY MAKINA, 1 I VDEKUR DHE 1 I PLAGOSUR

1 person humbi jeten dhe një tjeter u plagos rëndë, pas përplasjes së dy automjeteve në superstraden Lezhë – Shkodër. Aksidenti ndodhi rreth orës 6:00 të mëngjesit të së martës në afersi të kryqëzimit të Dajçit dhe sipas policisë automjeti me drejtues shtetasin Zyhdi Meti, është përplasur me automjetin me drejtues Vilson Tola. Nga aksidenti gjeti vdekjen e mënjehërshme Zyhdi …

Lexo me shume

AKSIDENT I RËNDË NË AKSIN KOPLIK – SHKODËR

Në aksin Koplik- Shkodër në segmentin e quajtur Gruemirë Çezme si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën 61 vjeçari Isa Hasmuja, i cili ka qenë duke udhëtuar me biçikletë kur është përplasur nga një mjet “Mercedes Vito” me drejtues shtetasin Nikollë Gega nga Mali i Zi. Sipas policisë rreth orës 06:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur …

Lexo me shume

NANO U PËRCAKTON DETYRAT DREJTUESVE TË RINJ TË POLICISË NË QARQE

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka firmosur ndryshime të reja në radhët e uniformave blu duke prekur edhe shefat e disa sektorëve në drejtorinë e përgjithshme. Ndërkohë kreu i policisë ka nisur edhe prezantimin e krerëve të rinj të policisë në qarqe, të cilët i emëroi një ditë më parë. Gjatë qëndrimit në Elbasan ku prezantoi …

Lexo me shume

VRASESI I OFICERIT NE LEZHE KISHTE KALLEZUAR POLICINE PER DHUNE

21-vjeçari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve në policinë e Lezhës Saimir Hoxha dhe më pas u vetëvra, kishte kallëzuar penalisht disa muaj më parë efektivet e policisë për dhunë. Sipas burimeve këllëzimi është bërë në prokurorinë e Lezhës në kohen kur i riu ishte në burg me pretendimin se ishte dhunuar e keqatrajtuar ngë uniformat blu, kur …

Lexo me shume

GODITET NJE RAST I KALIMIT TE PALIGJSHEM TE KUFIRIT

Në zbatim të planit të masave për të parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së, Shërbimet e Njësisë së Autostradës Milot-Morinë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin dhe strukturat e DVP Lezhë, pas informacioneve të marra …

Lexo me shume

VIHEN NË PRANGA 3 SHTETAS, NJËRI PREJ TYRE I SHPALLUR NË KËRKIM

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër u bë ndalimi i shtetasit në kërkim A. H., 30 vjeç, banues në Shkodër, i dënuar më parë për veprat penale “Vjedhja” dhe “Dhuna në familje”, pasi ky shtetas, në gjendje të dehur, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij. Po nga specialistët për Hetimin e …

Lexo me shume

ZBARDHET PLAGOSJA E ISAK MEHMEDAJ NË MUSHAN

24 vjeçari Isak Mehmedaj ka inskenuar plagosjen e tij. Policia e Shkodrës ka zbardhur ngjarjen ku thotë se i riu u plagos aksidentalisht me armë zjarri por deklaroi se e kishin plagosur disa persona të panjohur. 24-vjeçari kur shkoi në spitalin e Shkodrës për ndihmë mjekësore, tha se e kishin plagosur me armë në fshatin Mushan, Shkodër, disa persona të …

Lexo me shume

PLAGOSET NË RRETHANA MISTERIOZE 24-VJEÇARI NGA MUSHANI

24 vjeçari Isak Mehmedaj nga fshati Mushan i Njësisë Administrative Dajç është plagosur me armë zjarri dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Nga ana tjetër mësohet se ai ka qenë duke shkuar për të hedhur plehrat kur është qëlluar me një plumb në bark. Sipas komunikatës së policisë mësohet se 24 vjeçari u paraqit për ndihmë mjekësore rreth orës 08:45, …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PËR 2 PUNONJËSIT E BURGUT TË REÇIT

Gjykata e Shkodres ka dhene masen e sigurise “Arrest me Burg” per 2 specialistet e edukimit dhe çeshtjeve shoqerore ne Burgun e Reçit, Mario Laloshi dhe Arnaldo Hoxha. Ne seancen gjyqesore te mbajtur me dyer te mbyllura kete te shtune ne Gjykaten e Shkodres, ato kane kerkuar nje mase me te zbutur, pasi nuk perbenin rrezik per komunitetin. Arrestimi i …

Lexo me shume