Monday , 20 September 2021

KRONIKE

2 DJEMTË E VRARË NË VELIPOJË, FLET BABAI I VIKTIMAVE

Pjetër Gocaj, babai i Xhovani dhe Edmond Gocajt, dy vëllezërit që mbetën të vrarë pas përplasjes me armë në mesnatë në Velipojë, thotë se i është fikur dera e shtëpisë. Gocaj thotë se vitin e kaluar i kanë pasur ato shezlongët dhe këtë vit po prisnin që të bëhej ndarja. Ai tregon se djali i madh jetonte në Angli dhe …

Lexo me shume

NGJARJE E RËNDË NË PLAZHIN E VELIPOJËS

Një ngjarje tepër e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të dielë, konkretisht rreth orës 00:30, në Pulaj Plazh të Velipojës. Si pasojë e një konflikti të çastit, i cili është përshkallëzuar në përdorim të armës së zjarrit, kanë mbetur të vrarë, shtetasit Kujtim Verracaku 59-vjeç, Xhovani Gocaj 25-vjeç, Edmond Gocaj 38-vjeç dhe Myzerim Zeneli …

Lexo me shume

KULTIVIM KANABISI, ARRESTOHEN 4 PERSONA NE KURBIN

Në vijim, të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, Shërbimet e Policisë Kurbin gjatë kontrollit të territorit, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, kanë evidentuar dhe goditur 4 raste të tentativës për kultivim të kanabisit, në Fushë Milot, Kurbin. Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e …

Lexo me shume

BILANC “LUFTE” NGA AKSIDENTET RRUGORE NE LEZHE

Numri i aksidenteve rrugore në qarkun e Lezhës ka marrë përmasa të frikshme. Sipas të dhënave zyrtare, në 5 mujorin e parë të këtij viti janë regjistruar 47 aksidente nga të cilat janë shënuar 16 viktima, 9 persona janë plagosur rëndë dhe 52 të tjerë lehtë. Vetem në muajin maj janë regjistruar 6 viktima nga aksidentet, ndërsa aksi më problematik …

Lexo me shume

MALËSI E MADHE, ARRESTOHET NJË 42-VJEÇAR

Shërbimet e Policisë në Malësi të Madhe vijojnë kontrollet në ambiente të ndryshme, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike. Kështu, gjatë kontrolleve për evidentimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike, u arrestua në flagrancë shtetasi F. D., 42 vjeç banues në Gradec, Malësi e Madhe. Ky shtetas, në momentin që …

Lexo me shume

MIRDITË, TENTATIVË PËR KULTIVIM TË BIMËVE NARKOTIKE

Policia e Lezhës ka goditur një tjetër rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Kështu, Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të …

Lexo me shume

VIJOJNE KONTROLLET ANTI-KANABIS NE QARKUN E LEZHES

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në Lezhë kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike. …

Lexo me shume

INAGURIMI I AMBJENTEVE TË REJA TË DVP QARKU SHKODËR

Nga Shkodra ku mori pjesë në ceremoninë e inagurimit të ambjenteve të reja të Drejtorisë Vendore të Policisë së Qarkut Shkodër, ministri i brendshëm, Bledi Çuçi, tha se do hapim një kapitull të ri në këtë 4-vjeçar për modernizimin e Policisë së Shtetit. Ai tha se ky 4-vjeçar do shënojë hapin më të madh në lidhje me teknologjinë. Ndërkohë, drejtori …

Lexo me shume

LIROHET NGA BURGU BABAI I DANJEL PEPAJ

Rrok Pepaj, babai i autorit të vrasjes së dy kushërinjve në parcelën e drogës në fshatin Vrith të Malësisë së Madhe, është liruar nga burgu. Siç mësohet babai i Danjel Pepajt, i cili është shpallur në kërkim për vrasjen e Vilson Çutajt dhe Klement Pepajt, është lënë i lirë me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër. Rrok …

Lexo me shume

MAKINA PERPLASET ME KARBURANTIN, PLAGOSEN 2 PERSONA

Dy përsona mbeten të plagosur, pasi automjeti me të cilin udhetonin doli nga ruga dhe u përplas me një pikë karburanti. Aksidenti ndodhi rreth orës 9:00 të së mërkures në superstraden Lezhë-Milot, në afërsi të fshatit Ishull-Shëngjin. Nga aksidenti mbeten të plagosur drejtuesi i mjetit tip “Volsvagen”, Dajan Nikolli 20-vjeç dhe pasagjeri që udhetonte më të shtetasi Adrian Paloka 17-vjeç. …

Lexo me shume