Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

LEZHE, POLICIA PARANDALON ATENTATIN MAFIOZ

Policia e Lezhës ka parandaluar një vrasje mafioze, duke prangosur në flagrancë tre përsona dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Sipas bluve Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë, në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale në fushën e krimeve kundër personit e pronës, mbajtjen dhe trafikimin e …

Lexo me shume

AKSIDENTI NE TOROVICE, NDALOHET DREJTUESI I MJETIT

Specialistet e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë kanë identifikuar dhe ndaluar drejtuesin e mjetit, i cili aksidentoi për vdekje një kmëbësor një natë më parë në Torovicë të Lezhës. Sipas bluve është bërë ndalimi i shtetasit Mark Doshi, 26 vjeç, banues në Torovicë, Lezhë. Ky shtetas, ditën e djeshme, në rrugën rurale Torovicë, Lezhë, duke drejtuar automjetin …

Lexo me shume

VRASJA E OFICERIT TË POLICISË NË LEZHË

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e ndodhur paraditen e 28 shtatorit në Ishull-Lezhë, ku u ekzekutua me armë zjarri oficeri i krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë nen komisar Saimir Hoxha. Ky i fundit rezulton të jetë një ndër përsonat që ka përgatitur dhe firmosur proçesverbalin e arrestit për Aldi Ramen, në njërin nga dy rastet …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON 2 PERSONA

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 2 shtetas, ku 1 prej tyre rezulton i shpallur në kërkim. Kështu, nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit P. B., 39 vjeç, nga Kosova. Ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë Kufitare në PKK Muriqan në dalje të Republikës së Shqipërisë, …

Lexo me shume

FAMILJARËT E MARJAN KOLËS: DJALI ËSHTË ARRESTUAR PADREJTËSISHT

Familjarët e Marjan Kolës, i arrestuar si bashkëpunëtor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka, kanë folur këtë të shtunë para Gjykatës së Shkodrës, teksa kërkuan lirimin e djalit të tyre. Babai dhe vëllai i Marjan Kolës pretendojnë se ai është arrestuar padrejtësisht, pa asnjë provë dhe pa patur lidhje fare me ngjarjen. Ata thonë se duan drejtësi dhe se djali …

Lexo me shume

VRASJET PA AUTOR NË VENDIN TONË, FLET NANO

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në Komisionin e Sigurisë i është përgjigjur deputetit të PD-së Ervin Salianji në lidhje vrasjet pa autor. Nano pohoi se ka raste specifike që janë të vështira për t’u zbardhur. Por, sipas Nanos, angazhimi është maksimal dhe nuk pushon në asnjë moment për zbardhjen e tyre. Në lidhje me ngjarjet e fundit, Nano …

Lexo me shume

VRITET ISH KRYETARI I KOMUNËS VELIPOJË, PASHKO UJKA

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e së hënës në qytetin e Shkodrës. Pashko Ujka ish kryetar i komunës Velipojë është vrarë me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në lulishten pranë kishës ortodokse Shkodër, teksa Ujka po lëvizte me bashkëshorten e tij. Ai është qëlluar nga pas me një pistoletë me silenciator, duke marrë një plumb në shtyllën kurrizore. Pasi …

Lexo me shume

ZBARDHET AKSIDENTI I MAKINES SE ESKORTES SE BERISHES

Policia e Lezhës ka proçeduar penalisht një 24-vjeçar, në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e së premtes në autostraden Milot-Thumanë, pranë Fushë-Mamurrasit ku u përfshi dhe një automjet i eskordës së ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas bluve Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë proceduan penalisht shtetasin A.M. 24 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Ky shtetas, në …

Lexo me shume

MBYLLET BURGU I ZAHARISE NE KRUJE

Burgu Spital i Zaharisë në Krujë është mbyllur. Këtë të shtunë ka nisur transferimi i të dënuarve, drejt burgut të Shënkollit në Lezhë. Operacioni po drejtohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe do të shtrihet në dy ditë. Numri total i të burgosurve që do të tranferohen në Shënkoll është 319 persona. Gjysma …

Lexo me shume

PO TRAFIKONIN LËNDË PLASËSE NGA MILOTI DREJT SHKODRËS

Policia ka vënë në pranga dy persona që trafikonin lëndë plasëse nga Miloti drejt Shkodrës. Agron Manuka, 42 vjeç, banues në Durrës dhe Imer Losha, 46 vjeç banues në Dibër u kapën në aksin e vjetër Milot-Lezhë, teksa po udhëtonin drejt kryeqendrës së veriut me një makinë të mbushur me eksploziv. Brenda çantës u gjetën 30 kallepë C4, një eksploziv …

Lexo me shume