Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

OPERACIONI “SHENGJINI”, ARRESTOHEN 3 PERSONA

Në zbatim të Planit të Masave të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit “Për kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale, kapjen e autorëve që mbajnë armë zjarri pa leje, atyre që shpërndajnë lëndë narkotike dhe personave në kërkim”, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, pas një …

Lexo me shume

KURBIN, ARRESTOHET I KERKUARI PER VJEDHJE

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të personave me tendenca kriminale, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje, shërbimet e Policisë Kurbin, në bashkëpunim me DVP Lezhë kanë intensifikuar punën dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, për një shtetas …

Lexo me shume

LEZHË, FINALIZOHET OPERACIONI “FATI I LOJËRAVE”

Policia e Lezhës vijon operacionin “Fati i lojërave”. Si rrjedhojë e organizimit të lojërave të fatit nëpërmjet celularëve janë vënë në pranga 2 administratorë subjektesh, si edhe janë sekuestruar 5 pajisje elektronike për lojëra fati, 6 aparate celular dhe një shumë parash. Kështu, në vijim të kontrolleve të pandërprera në të gjithë qarkun Lezhë, në zbatim të planit të masave …

Lexo me shume

LEZHË, QARKULLONIN ME AUTOMJET ME LËNDË NARKOTIKE PËR TA SHITUR

Strukturat e Policisë në DVP Lezhë dhe të Komisariateve në varësi, në bashkëpunim me FNSh Shkodër, në vijim të punës dhe kontrolleve intensive me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas që qarkullonin në një automjet kishin lëndë narkotike të ndarë në doza gati për ta …

Lexo me shume

KURBIN, ARRESTOHET 27-VJEÇARI ME ARME E DROGE

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të personave me tendenca kriminale, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje, Shërbimet e Policisë Kurbin, kanë intensifikuar punën dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara, mbi bazën dhe të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga Polica e Kurbinit, për një shtetas …

Lexo me shume

SHKODËR, ARRESTOHET NJË 17-VJEÇAR

Policia e Shkodrës vijon kontrollet për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri. Si rrjedhojë është vënë pranga një 17 vjeçar që qarkullonte me armë zjarri me vete. Kështu, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e verimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe informacionit të marrë …

Lexo me shume

LEZHË, ARRESTOHET NJË 40-VJEÇAR

Policia e Lezhës ka arrestuar një 40-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar për një grabitje 12 vite më parë. Shërbimet e Specializuara në e Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë, në vijim të punës për zbardhjen e plotë të ngjarjeve të ndodhura më parë dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, me qëllim …

Lexo me shume

HUMB JETËN NJË 6-VJEÇAR NË SHËNGJIN

Një 6 vjeçar humbi jetën pasi u përplas nga një furgon në Shëngjin, ku i mituri ishte me pushime bashkë me familjen me origjinë nga Burreli por që jeton në Angli. Fëmija po kalonte rrugën bashkë me familjarët, por në një moment u është shkëputur dhe në atë kohë është përplasur nga mjeti i transportit. Si rrjedhojë, goditja ka qenë …

Lexo me shume

MALËSI E MADHE, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “RAPSHI”

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë krimimale në fushën e kultivimit dhe prodhimit të narkotikëve, bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative, nga Seksioni Kundër Narkotikeve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësia e Madhe u finalizua operacioni policor i koduar “RAPSHI”, në kuadër …

Lexo me shume

PLAGOSJA ME THIKË NË TREGUN E MILOTIT

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit P.Gj.,57 vjeç, banues në fshatin Pllanë, Lezhë, si dhe proceduan penalisht shtetasit A.P.,27 vjeç dhe D.P., 19 vjeç, banues në Gajush, Lezhë. Këta shtetas, në vendin e quajtur “Tregu i Milotit” pas një konflikti të çastit, kanë goditur njëri-tjetrin me sende të forta duke …

Lexo me shume