Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

KURBIN, ZBARDHET PLAGOSJA ME ARMË ZJARRI E 25-VJEÇARIT

Në vijim të punës për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorit, të plagosjes me armë zjarri të 25-vjeçarit, ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Laçit, ku falë veprimeve të shpejta hetimore, shërbimet e Policisë Kurbin, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar të kësaj ngjarje shtetasit Kadri Kurtaj (Imeri), shërbimet e …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHËS ARRESTON 2 DREJTUES MJETESH

Policia e Lezhës vijon punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, teksa janë vënë në pranga 2 drejtues mjetesh. Gjithashtu është proceduar penalisht 1 shtetas, për zënie të hapësirës publike (plazh), me çadra dhe shezlongë. Kështu, Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit G. B., 21 vjeç, banues në Shenkollë, Lezhë. Ky shtetas, në rrugën e plazhit …

Lexo me shume

ZJARRVENIET NE LEZHE, 2 NE PRANGA DHE 1 NEN HETIM

Dy përsona janë arrestuar dhe një tjeter është proçeduar penalisht për zjarrvenie në Qarkun e Lezhës. Sipas policisë në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mirditë arrestuan në flagrancë shtetasin P. L., 66 vjeç, banues në fshatin Gjakëz, Mirditë. Ky shtetas ka …

Lexo me shume

KURBIN, USHTROI DHUNË FIZIKE NDAJ FAMILJARËVE, ARRESTOHET NGA POLICIA

Nga specialistët e Komisariatit të Policisë Kurbin u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. Sh., 46 vjeç, banues në Kurbin, pasi në banesë ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij. Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike të …

Lexo me shume

SHKODËR, ARRESTOHET NJË 30-VJEÇAR

Policia e Shkodrës vijon kontrollet për kapjen e personave që qarkullojnë më armë zjarri me vete apo i mbajnë pa leje në banesë. Kështu, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e marra nga qytetarët se një shtetas mbante armë zjarri, nga shërbimet e Komisariatit …

Lexo me shume

PLAGOSJA E 23-VJEÇARIT NË THETH, ZBARDHET NGJARJA

Policia e Shkodrës ka zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen e ndodhur më datë 09 gusht të këtij viti, ku ka mbetur i plagosur shtetasi P. H., 23 vjeç, banues në Shkodër. Policia njofton se falë veprimeve të shpejta hetimore të kryera nga strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe të Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e …

Lexo me shume

POLICIA E SHTETIT: 15 TË ARRESTUAR PËR ZJARRVËNIE NË DY JAVË

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar 15 persona nga 25 korriku deri me 10 gusht, pasi akuzohen për vënien e zjarreve nga veriu në jug të vendit. Sipas uniformave blu, personat e arrestuar dyshohet se janë autorë të djegies së sipërfaqeve të tëra pyjore apo kullosore në zona të ndryshme të vendit. Gjithashtu, gjatë aksionit të këtyre dy javëve, …

Lexo me shume

PRANGOSEN 4 PERSONA NGA POLICIA E LEZHËS

Në vijim të punës për goditjen e paligjshmerisë, Policia e Lezhës ka vënë në pranga 4 persona për vepra të ndryshme penale. Sipas bluve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, arrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 26 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Ndalimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Lapidarit”, Shëngjin, forca …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE NË 24 ORËT E FUNDIT NË VEND

Policia e Shtetit apelon ndaj drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Përgjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në flagrancë 11 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, nga të cilët 7 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 4 për drejtim mjeti në gjendje të dehur. Janë pezulluar 39 leje drejtimi, nga të cilat 22 për shpejtësi mbi …

Lexo me shume

LEZHË, I VURI ZJARRIN NJË TOKË KULLOTË. PROCEDOHET PENALISHT I MOSHUARI

Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë dhe të Komisariateve në varësi të saj janë të angazhuara për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve në territorin e Qarkut Lezhë. Kështu, në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët e Hetimit të …

Lexo me shume