Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

ARRESTOHET NJË 37-VJEÇAR NGA POLICIA E LEZHËS

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo lëndë narkotike, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative për persona që qarkullojnë me armë zjarri në automjet, shërbimet e Policisë Lezhë dhe forca e posaçme “Shqiponja” ushtruan kontrolle në disa automjete në …

Lexo me shume

GERRYERJA E LUMIT MAT, 1 I ARRESTUAR DHE 3 NEN HETIM

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, bazuar edhe në informacionet e marra për disa persona që gërryenin shtratin e lumit Mat, duke marrë zhavorr dhe inerte në mënyrë të paligjshme, kanë ushtruar kontrolle përgjatë shtratit të lumit. Gjatë kontrollit u …

Lexo me shume

I DENUAR PER VJEDHJE, ARRESTOHET 42-VJEÇARI NE KURBIN

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim shërbimit e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore për vendndodhjen një shtetasi në kërkim, kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat kanë bërë të mundur që pas disa minutash ndjekjeje dhe mbajtjeje nën vëzhgim me anë të dronit të …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJË 29-VJEÇAR NË SHKODËR

Strukturat e Stacionit të Policisë Velipojë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit D. J., 29 vjeç banues në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, për veprat penale “Përndjekja”, “Dhuna në familje”,“Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë” dhe “Kanosja“. Për këtë shtetas ka bërë kallëzim shtetasja …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN E KODUAR “MURIQANI”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacioni e koduar “Muriqani”, duke sekuestruar 494.785 euro dhe arrestuar në flagrancë poseduesin. Kështu, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për një shtetas që posedonte një shumë të madhe parash dhe tentonte për …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON BANESEN DY KATESHE NE MILOT

Një banese dy katëshe u përfshi nga flaket e zjarrit në Milot të Kurbinit, ndërsa 7 pjesetaret e familjes shpëtuan për mrekulli. Ngjarja ndodhi mesnaten e së mërkures në banesen e Martin Cerrit. Sipas të dhënave flaket janë shfaqur në automatin e shtëpisë e më më pas janë përhapur me shpejtësi në të gjithë banesen. Në momentin e ngjarjes pjesetaret …

Lexo me shume

ARRESTOHET 60-VJEÇARI PER KULTIVIM KANABISI

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, shërbimet e Policisë Lezhë, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike. Si rezultat i kontrolleve, në …

Lexo me shume

APELI I SHKODRËS LË NË BURG MJEKËT E TRAUMËS

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë me masën e sigurisë “arrest me burg” për dy mjekët Serdi Memini dhe Ervin Sulaj si dhe infermieren nga Shkodra Diellë Macaj. Dy mjekët janë arrestuar në spitalin e Traumës në Tiranës të dyshuar për korrupsion pasi dyshohet se i kanë marrë para Fatbardh Dyli, babai i të plagosurit Elmidin Dyli i cili …

Lexo me shume

MIRDITË, ARRESTOHET NJË 30-VJEÇAR

Policia e Mirditës ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti për motive pronësie. Në pranga ka rënë një 30-vjeçar dhe është sekuestruar arma e gjahut, të cilën e mbante pa leje. Kështu, Shërbimet e Policisë Mirditë, pasi kanë marrë njoftimin për një konflikt mes fqinjëve në fshatin Kthjellë e Epërme, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë të …

Lexo me shume

KONTROLLE TË BEFASISHME NGA POLICIA E SHKODRËS

Policia e Shkodrës vijon kontrollet e befasishme për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri me vete. Si rezultat i këtyre kontrolleve, bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative se disa të rinj qarkullonin me armë me vete në një mjet “Benz”, shërbimet e Policisë të Forcës së Posaçme “Shqiponja” në DVP Shkodër, në vendin e quajtur …

Lexo me shume