Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

PERFUNDON DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN 74 281 RRENJE KANABIS

Nj prson i arrestuar, 321 parcela t shkaterruara me 74.281 bim narkotike te asgjesuara, sht ky bilanci 2- ditor i aksionit antikanabis n Pult t Dukagjinit. Kshtu n prangat e policis ka rn Lazer Kaptanaj pr kultivim t bimve narkotike nga fshati Xhan i Pultit. Prmes nj njoftimi pr shtyp, autoritetet policore bjn me dije se jan asgjsuar mbi 140 …

Lexo me shume

SHKODER, PRANGOSEN 3 PERSONA NGA POLICIA!

Policia e qarkut Shkodr, n operacionet antikrim t zhvilluara gjat orve t nats mes s mrkurs dhe s enjtes ka vn n pranga tre persona t akuzuar pr vepra t ndryshme penale.N nj njoftim pr shtyp t drejtoris lokale t policis thuhet se, personi i par sht arrestuar n Puk nn akuzn e kultivimit t bimve narkotike.Personi n fjal sht …

Lexo me shume

DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN MIJERA RRENJE KANABIS

Ka nisur dita e dyt e operacionit masiv antikanabis n zonn e Dukagjinit. Policia e Shkodrs njofton se operacioni sht shtrir n fshatrat Kasnec,Mgull, Xhan, Poq dhe Kir t njsis administrative Pult. Sipas njoftimit t policis deri tani jan evidentuar 90 parcela me 20 879 bim. N terren veprojn 400 forca policore t ndara n 25 grupe pune. N operacion …

Lexo me shume

DUKAGJINI 2, ASGJESOHEN 11 450 RRENJE KANABIS

Afro 400 forca t policis lokale t Shkodrs si dhe Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt, me 60 mjete, kan nisur q n ort e para t mngjesit nj operacion t gjer anti-kanabis n zonn e Pultit n Shkodr. Deri n kto momente jan asgjesuar rreth 109 parcela me 11 450 bim narkotike dhe po vijon operacioni n disa siprfaqe toke, …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1530 RRENJE KANABIS SATIVA

12 parcela me 1530 rrnj bime narkotike jan asgjesuar n qytetin e Shkodrs nga Policia e Shkodrs n bashkpunim FNSH.Sipas policis kanabisi ishte i kultivuar n 6 fshatra dhe i ndar n 12 parcela. Operacioni i realizuar nga Policia e Shkodrs dhe Komisiariti i Puks kan shkatrruar parcelat konkretisht n -N vndin e quajtur ”Gajn”, n fshatin Kroni Madh, n …

Lexo me shume

BRENDA 1 JAVE, 45 PERSONA TE PROEDUAR PENALISHT

Edhe gjat ksaj jave n t gjith vendin, Strukturat e Policis s Shtetit kan vijuar punn pr Parandalimin dhe goditjen e veprimtaris s paligjshme, konkretisht n parandalimin e ndrtimeve t paligjshme, prerjen e paligjshme t pyejeve , si dhe organizimin e lotarive t palejuara. N fushn e ndrtimeve t paligjshme , gjat ksaj jave nga ana e Strukturave t Policis …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 12 139 RRENJE KANABIS

Nj operacion i organizuar nga policia e Shkodrs dhe FNSH ka asgjsuar 12 139 rrnj kanabis n disa zona t qarkut. Si rezultat i ktij operacioni jan gjetur 75 parcela t mbjella me bim narkotike, n 9 zona t ndryshme. Bima narkotike sht gjetur n vendin e quajtur Mlloj, n Vaun e Dejs, n Bojaj, Bruaj, Sum, Likaj, Telum, Kish …

Lexo me shume

ASGJESOHET KANABIS NE LEZHE, MIRDITE E KURBIN

3 015 rrenje kanabis jane zbuluar dhe asgjesuar nga policia ne Lezhe, Kurbin e Mirdite, ndersa kane rene ne pranga edhe 3 persona. Uniformat blu te Lezhes kane arrestuar babe e bir Ded dhe Lek Deda perkatesisht 71 dhe 46 vjec banues ne fshatin Torovice pasi ne parcelen e tyre u gjeten te kultivuara 140 rrenje kanabis, te cilat edhe …

Lexo me shume

2 PERSONA NE PRANGA, SEKUESTROHEN MBI 1 TON DUHAN

2 persona t arrestuar dhe mbi 1 ton duhan i sekuestruar sht bilanci i aksionit t nj dit m par n Shkodr. Policia e Shkodrs bn me dije se ka arrestuar n flagranc shtetasit M.M 50 vje dhe S.H 62 vje, t dy banues n Shkodr. Sipas bluve ndalimi i M.M u b pasi n kontrollin e ushtruar ambienteve t …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 4 PARCELA ME 1 038 RRENJE KANABIS

Policia e Shkodrs, n bashkpunim me at t Puks, n vijim t operacioneve antikanabis n veri t vendit kan mundur t evidentojn dhe asgjsojn gjat dits s enjte 4 parcela me 1 038 bim narkotike, n dy raste t ndryshme. Bimt jan gjetur t mbjella n Vaun e Dejs, n Shkodr, e n Qerret t Puks, si dhe jan asgjsuar …

Lexo me shume