Monday , 20 September 2021

KRONIKE

Grabitet argjendaria ne Shkoder!

Nj argjendari sht vjedhur n Shkodr, ku nj persona ka arritur t marr nj sasi t vogl floriri, dhe m pas sht larguar. Ngjarja ka ndodhur n lagjen Fari Ramadani ku nj person ende i paidentifikuar, ka hyr n argjendari si blers, duke vjedhur sasin e floririt dhe m pas duke u larguar. Menjher pas ksaj ka qen pronarja e …

Lexo me shume

Fierze, i digjet automjeti vellait te kreut te PS- se!

Nj automjet sht prfshir nga flakt gjat nats n fshatin Fierz t Puks, Mjeti Tip Isuzi me targa AA 489 EH dyshohet t jt djegur qllimisht me benzine, t pakten kta jan dyshimet e hedhura nga pronari i mjetiti, Pajtim Frroku. Ky i fundit bhet e ditur se sht vllai i kreut t PS pr komunen e Fierzs. Policia e …

Lexo me shume

Prangosen 3 zyrtare dhe kryekomunari Gruemires

Policia ka vn n pranga pasditen e se martes kreun e komuns Gruemir dhe 3 zyrtar t tjer lokal pr qarkun e Shkodrs pr shprdorim detyre. Arrestimi i tyre ka ardhur pasi Gjykata e Shkodrs ka vendosur masn e siguris me burg ndaj tyre.Bhet e ditur se t arrestuarit jan Lirim Nehanaj, Kryetar i komuns Gruemir n Shkodr, Asim Burgaj, …

Lexo me shume

Zjarri shkrumbon banesen, fatmiresisht pa deme ne njerez!

Luhatjet e energjis elektrike kan shkrumbuar nj katin e dyt t nj banese n lagjen Perlat Rexhepi t Shkodres.N momentin e rnies s zjarrit fatmirsisht n banes nuk ka patur persona, ndrsa flakt n mjediset e brendshme jan prhapur me shpejtsi, duke shkrumbuar do gj q ndodhej n banes. Kan qen banort e lagjes t cilt kan njoftuar menjher zjarrfiksen …

Lexo me shume

Familjaret e grabitur: Na u paraqiten si efektive policie!

Erdhen duke u prezantuar si punonjes policie me pretendimin se femijet e tyre kishin kryer nje krim ne emigrim dhe duhej te ushtrohej kontroll. Kol Gega nga kallmeti i lezhes dhe bashkshortja e tij kane rrefyer dinamiken e grabitjes qe u kreu pasditen e se merkuresne banesen e tij ku u mor nje shume e konsiderueshme parash. U ka hapur …

Lexo me shume

Shperthim me tritol, ne katin e trete te pallatit ne Rus!

Rreth 200 gram tritol kan shprthyer n sheshpushimin e katit t tret t nj pallati n lagjen Rus n Shkodr. Shprthimi ka ndodhur rreth ors 22. 30 t s mrkurs. Afro 200 gram lende eksplozive tritoli eshte vendosur ne pragun e ders s familjes s Xheneto Shkmbit. N momentin e shprthimit familjart kan n banes por fatmirsisht nuk jan shenuar …

Lexo me shume

Grabitet banesa ne Kallmet, u marrin 1.2 mln leke te reja!

Tre persona t armatosur kan grabitur nj banes n fshatin Kallmet t Lezhs. Burime nga policia bjn me dije se grabitsit ende t pa identifikuar kan lvizur me nj automjet t bardh me siren policie dhe kan grabitur shumn prej 1,2 milion lek t rinj n banesn e shtetasit Kol Gega. Blut e Lezhs kan mbrritur n vendin e ngjarjes …

Lexo me shume

Arrestohet 52- vjecari, prezantohej si agjent i SHISH- it!

Nj ish-punonjs i Shrbimit Informativ Shtetror prej 3 vitesh vijonte t shfrytzonte postin q kishte pasur deri n 2011-n, duke u prezantuar me dokumente sikur t ishte ende n SHISH. 52-vjeari Llazar Berati sht arrestuar n flagranc pas mesnate (rreth ors 00:30) nga shrbimi i Policis Rrugore n kryqzimin e Shngjinit, pasi n makinn q drejtonte, tip Audi me targ …

Lexo me shume

Lezhe, arrestohet nxenesi qelloi mesuesin

Nj mesues i Gjimnazit “Hydajet Lezha” n qytetin e Lezhs shte goditur me sende t forta nga nxnesi e tij e pr pasoj ka mbetur i plagosur. Policia br t ditur se ngjarja ka ndodhur paraditn e s hens n ambjentet e gjimnazit. Nxnsi me iniciale Gj.M 17-vje sht konfliktuar gjat ors s msimit me msuesin e tij N.G pasi …

Lexo me shume

Zjarri ne malin e Shengjinit rrezikon varrezat!

Nje zjarr ka rene paraditen e te henes ne malin e shengjinit duke vene ne rrezik varrezat e qytetit. Njoftimi ne kohe i bere nga qytetare te shengjinit ka vene ne levizje zjarrfikesit, sherbimin pyjor dhe ato te komunes duke nderhyre ne kohe. Per te vendosur nen kontroll flaket eshte dashur veprimi me mjete rrethanore pasi terreni i thyer nuk …

Lexo me shume