Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

POLICIA E SHKODRES, AKSION ANTI- KANABISI

Policia e Shkodres ka vijuar aksionet anti- kanabis ne te gjithe territorin e qarkut Shkoder, ku jan asgjesuar 24 parcela me 6 138 rrenje kanabis sativa. Sipas policise se Shkodres u gjetn dhe u asgjesuan N vndin e quajturKroi i Dervishajve n fshatin Mazrek, komuna Gur i Zi, n Shkodrjan gjetur dhe asgjesuar:14 parcela me gjithsej 1030 rrnj bim narkotike …

Lexo me shume

GRABITESI DHUNON TE MOSHUARIT NE FSHATIN E KUIT!

Dy t moshuar jan dhunuar n banesn e tyre n fshatin Kuc t Shkodrs, pas nj tentative grabitje. Nj Prson i paidentifikuar pasi sht zbuluar nga t moshuarit i ka qlluar ato me nj shkop n kok duke I ln t plagosur n gjendje t rnd. Kan qn komshinjt e t moshuarve t cilt ju kan ardhur n ndihm pasi …

Lexo me shume

EKSTRADOHET NGA GJERMANIA I DENUARI PER 2 VRASJE!

Nga Zyra Qndrore e Interpol Tirans u krye ekstradimi nga Frankfurti, Gjermani, drejt vendit ton, i shtetasit shqiptar Agron Laaj (Lacej), 41 vje, banues n Shkodr. Ai ishte i shpallur n krkim ndrkombtar pasi Gjykata e Apelit Shkodr e ka dnuar me 25 vjet burg pr 2 vrasje dhe armmbajtje pa leje. Arrestimi i tij me qllim ekstradimi drejt vendit …

Lexo me shume

M. MADHE, PLAGOSET 46- VJEARI ME THIKE!

Nj 52-vjear nga Malsia e Madhe sht qlluar me thik paraditen e sotme pas nj konflikti t astit. Msohet se shtetasi me iniciale F.C banues n fshatin Gril sht qlluar me thike nga 46-vjeari Gzim Rrgalla, i cili sht prangosur nga forcat e policis. I plagosuri sht drguar n spitalin e Shkodrs ku ndodhet jasht rrezikut pr jetn dhe gjendja …

Lexo me shume

PUKE, ASGJESOHEN 877 RRENJE KANABISI!

Policia e Pukes kurorezoj me sukses dy operacione paralele kunder kultivimit te bimve narkotike te cilat u zhvilluan ne Komunat Qerret e Fierz , duke beret e mundur asgjesimin e 877 rrnj bime e dyshuar si kanabis sativa. Blute e Pukes gjate ketyre aksioneve qe duket se vetem sa kane nisur ne komunen e Luf Qerretit pikerisht ne zonen e …

Lexo me shume

KERCENIMET E ISIS, RRITET SIGURIA NE KUFI!

Rreziku nga krcnimet e ISIS pr vendet e Ballkanit ka br q Shqipria dhe Mali i Zi t prforcojn masat n pikat kufitare. Zv/drejtori i prgjithshm i policis s kufirit dhe migracionit Genc Merepeza i cilson pr momentin kufinjt t sigurt, por shton se vigjilenca sht maksimale. 2 vendet tona kan instaluar n pikn kufitare t Muriqanit edhe sistemin e …

Lexo me shume

KUKEL, ASGJESOHEN 300 RENJE KANABIS NE MES MISRIT!

Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u mor informacion n rrug operative se n fshatin Kukl, n Bushat, Shkodr, ka t mbjella me bim narkotike.Ku u ushtrua nj kontroll i befasishm dhe u b arrestimi n flagranc i shtetasit:ek Zhurina, 40 vje, banues …

Lexo me shume

TRE TE PLAGOSUR NGA PERPLASJA E DY MJETEVE

Perplasja e dy mjeteve mbremjen e djeshme ne segmentin lezhe lac ka shkaktuar plagosjen e 3 personave, njeri prej te cileve ne gjendje te rende. Aksidenti u regjistrua rreth ores 20 ne afersi te ishull shengjinit ndersa si pasoje e tije mbeti i plagosur njeri nga drejtuesit e mjeteve te perfshire ne aksident si dhe 2 pasagjere te tije. Ne …

Lexo me shume

SHKODER, SHKRUMBOHET BANESA NE GJUHADOL!

Luhatjet e energjis elektrike kan br q antart e familjes se regjisorit te mirenjohur shkodran Gjovalin Stefes n Gjuhadol n qytetin e Shkodres t mbesin n qiell t hapur, pasi shtpia ku banonin sht shkrumbuar nga zjarri. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth ors 20:00 t s martes, ku sipas dshmitarve n vendngjarje disa luhatje t nj pas njshme t …

Lexo me shume

ATENTAT PR HER T DYT ME SNAJPER, VRITET XHABIR SHEGA

Afro nj vit m par pikrisht n gushtin e 2014-es Xhabir Shega i shptoi nj atentati me snajper t br nga Kalaja Rozafa e Shkodrs, ndrsa ai ndodhej n oborrin e shtpis. Rreth ors 20.40, kur persona ende t paidentifikuar srish nga e njjta zon e qelluan po me snajper 51 vjearin po n oborrin e tij. 2 plumbat q …

Lexo me shume