Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

DETAJE TE REJA PER AKSIDENTIN TRAGJIK NE KURBIN

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me aksidentin e ndodhur në oret e para të mëngjesit të së mërkures në autostraden Milot-Thumane, pranë fshatit Gjorm të Kurbinit, ku humben jeten 3 përsona. Sipas të dhënave viktimat po ktheheshin nga Puka ku kishin qenë në një ceremoni mortore. Gjatë kthimit ata janë ndalur për të darkuar në një restorant e …

Lexo me shume

GJYQI PËR VRASJEN E ENDRI MUSTAFA

Gjykata e Shkalles se Parë në Shkodër jep masen “Arrest me Burg” për shtetasin Edison Arrazi i cili u arrestua nga policia pas ekzekutimit të Endri Mustafës në lagjen Guerrile. Mësohet se pavarësisht arrestimit të tij nga policia në aksionin për vrasjen e Endri Mustafës, Edison Arrazi nuk është pyetur fare nga gjykata për vrasjen e Endri Mustafës por vetëm …

Lexo me shume

VRASJA E ENDRI MUSTAFA, FLET BASHKËSHORTJA E TIJ

Policia e Shkodrës pas ekzekutimit të Endri Mustafës, ka shpallur në kërkim 28 vjecarin Ibrahim Lici. Ai dyshohet të jetë autori I vrasjes. Ndërsa janë arrestuar dhe dy persona të tjerë Edison Arizi I cili akuzohet si person që ka informacion për krimin dhe një I mitur. 15 vjecari dyshohet të jetë personi që ka përmendur emrin e Ibrahim Licit. …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHËS ARRESTON NJË 27-VJEÇAR

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë vijon punën për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Kështu, është evidentuar dhe goditur një tjetër rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative se një shtetas që po qarkullonte me mjet në aksin rrugor Fushë Krujë – Shkodër, dyshohej se po …

Lexo me shume

LEZHE, ARRESTOHET I SHPALLURI NE KERKIM

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, shërbimet e DVP Lezhë, në bashkëpunim me DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Gjovalin Ndoj, 48 vjeç, banues në Lezhë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit …

Lexo me shume

10-VJEÇARI NË GUR TË ZI HUMB JETËN DUKE BËRË VIDEO

Ngjarja e rende e 10 vjecarit Nasir Ymeri ka tronditur mbare opinionin ne Shkoder, por ne menyre te vecante stafin e shkolles “At Gjon Karma” ne Gurin e Zi. Mesuesja kujdestare Roberta Naraci ka treguar per mediat se Nasiri nuk kishte shfaqur probleme por ishte nje femije lider ne klase… Per punonjesen e sociale Rajmonda Zenelaj rasti eshte tejet i …

Lexo me shume

5 PERSONA TË PLAGOSUR NË 2 AKSIDENTE NË LEZHË

5 persona të plagosur rëndë është bilanci i dy aksidenteve të ndodhura në rruget e Qarkut të Lezhës paraditen e së premtes. Aksidenti i parë ndodhi rreth orës 10:00 në superstraden Lezhë-Laç në afersi të kryqëzimit të Rrilës. Një automjet tip “Volsvagen” përplasi një këmbësor i cili po kalonte rrugen. Nga aksidenti mbeti i plagosur shtetasi P.K.,15 vjeç, banues në …

Lexo me shume

LEZHE, GJYKATA LE NE BURG 4 KUSHERINJTE PAPLEKAJ

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 4 përsonat e arrestuar për kanosjen e dhunimin e 38-vjeçarit Ylli Kacoli, pasi ky i fundit publikoi videon e një qytetari i cili deklaronte se i ishin blere votat nga Partia Socialiste. Në seancen gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura, referuar provave të paraqitura nga prokuroria, gjykata e cilësoi të ligjshem arrestimin …

Lexo me shume

DETAJE TE REJA PER DHUNIMIN E 38-VJEÇARIT NE LEZHE

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me kanosjen dhe dhunimin e 38-vjeçarit Ylli Kacoli në Lezhë, i cili publikoi një video për shit-blerje votash. Sipas të dhënave 4 agresoret i kanë kërkuar 38-vjeçarit që të përgenjshtronte, dëshminë e dhënë nga Gëzim Paplekaj me pretendimin se ai ka qenë nën efektin e alkolit dhe nuk ka qenë i vetëdijshem për …

Lexo me shume

LEZHE, TE SHTENA ME ARME NE LAGJEN “XHENJO”

Të shtëna me armë zjarri kanë terrorizuar banoret e lagjes “Xhenjo” në Lezhë, por fatmiresisht nuk është raportuar për përsona të lënduar. Ngjarja është regjistruar rreth orës 19:00 të së hënës dhe kanë qenë banore të zonës të cilët kanë sinjalizuar policinë. Blutë janë vënë menjehere në lëvizje, duke krehur të gjithë zonen por pa mundur ende që të gjejnë …

Lexo me shume