Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

Zjarri shkrumbon katin e 3- te te nje banese!

Kati i tret i nj banes n lagjen Parruc tek ish tisazhi n qytetin e Shkodres sht shkrumbuar nga flakt e zjarrit, mbrmjen e s diels.N momentin e rnies s zjarrit familjart kan qn n katin e par t baness dhe vetm kur kan konstatuar flakt, kan njoftuar shrbimin zjarrfiks. Fillimisht sht br ndrprerja e energjis elektrike pr t gjith …

Lexo me shume

Aksion Policor ne te gjithe vendin, 12 te arrestuar!

Pas urdhrit t lshuar nga ministria e Brendshme, drejtori i policis s shtetit ka firmosur planin operacional q ka nxjerr prej mbrmjes s t premtes, 9 janar,forcat e policis n terren, n kontrolle blic. Operacioni, sht shtrir n disa rrethe problematike t vendit perfshi ketu edhe Shkodren. N t gjith vendin jan arrestuar n flagranc dhe ndaluar 12 autor, nga …

Lexo me shume

La, aksident me vdekje

Superstrada Lezhe Tirane vazhdon te marre jete njerezore. Viktima e radhe e shenua ne segmentin e Lait. Nje person rreth 50-vje humbi jeten pasi u perplas nga nje automjet ne rrugen qe lidh Lain me superstraden Lezhe-Tirane.Viktima I ketij aksidenti akoma akoma nuk eshte identifikuar.Ai u perplas nga nje automjet tip “JEPP” me targa AA 228 HV qe drejtohej …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten kembesori ne Lezhe- Lac!

Nj kmbsor humbi jetn, pasi u prplas nga nj automjet n Aksin Lezh-La. Aksidenti ndodhi rreth ors20:00t mbrmjes s sotme n afrsi t Fush-Milotit, ndrsa vitkim e aksidentit ka mbetur Pjeter Lleshi 48-vje nga fshati Dom i Puks. Ai ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht pplasur nga nj automjet tip “BMW” q drejtohej …

Lexo me shume

Arrestohet administratori i mirembajtjes se rruges Bardhet- Iballe!

Nj tjetr administrator i kompanive prgjegjse pr mirmbajtjen e rrugve sht vn n pranga nn akuzn e shprdorimit t detyrs.Policia e Shtetit ka arrestuar Arif Matn, me detyr administrator i firms pr mirmbajtjen e rrugs Bardhet-Iball, n rrethin e Puks. Sipas policis, arrestimi i tij sht br pr shkak se kompania ku ai ishte administrator, nuk ka marr masat e …

Lexo me shume

Festat, 13 vatra zjarri ne Lezhe

Festat e fundvitit nuk kan kaluar t qeta pr shrbimin zjarrfikes n Lezh.Vetm n harkun kohor t nj jave jan shnuar 13 vatra zjarri 10 prej t cilav n banesa, ndrsa nuk kan munguar rastet e zjarrit dhe n masive pyjore. Zjarret n banesa jan shkaktuar kryesisht si rezultat i luhatjes s energjise elektrike nga errat e forta q kan …

Lexo me shume

Konflikti me te fejuaren, plagos 3 pjestaret e familjes Guri!

Konflikti brenda nje cifti t fejuarish ka shkaktuar 3 te plagosur ne qytetin e Shkodres. Ngjarja e rnd ka ndodhur n lagjen Guerile, n vendin e quajtur Livadhe rreth ors 21-00. Bashkshortet Vat dhe Gjyste Guri dhe mbesa e tyre 12- vjecare jan qlluar me breshri kallashnikovi ndrsa ndodheshin brenda baness s tyre. Sipas policis autor I dyshuar I ksaj …

Lexo me shume

Arrestohet 22- vjeari Qershija

Efektivt e Shkodrs kan ekzekutuar vendimin e Gjykats s Tirans e cila ka vendosur m 19 dhjetor masn arrest n burg pr 22-vjearin Mirash Qershija, pr ngjarjen e 24 korrikut ku mbetn t plagosur 3 antar t familjes s tij pas nj konflikti pr motive pronsie. Konflikti ka nisur fillimisht mes dy vllezrve t 22-vjearit, mes Kol Qershis, 25 vje …

Lexo me shume

33- vjearja goditet nga plumbi qorr!

Nj 33- vjercare ka mbetur e plagosur rnd pasi sht goditur nga nj plumb qorr. Ngjarja e rnd ka ndodhur n lagjen e Karahases n hyrje t qytetit t Shkodres. Mirlinda Tashani 33 vjece sht goditur nga plumbi qorr n kok e pr pasoj ndodhet n gjendje kritike pr jetn. Sipas dshmitarve n vendngjarje 33- vjecarja ka qn duke i …

Lexo me shume

Pergjaken rruget e Shkodres, 2 te vdekur nga aksidentet!

Nje 55- vjecar ka humbur jeten pasi eshte perplasur nga nje automjte. Rexhep Cani 55 vjec ka humbur jeten ndersa po levizte ne kembe prane BeLtojes. Ky I fundit eshte perplasur automjeti tip benz me targa SH6306D qe drejtohej nga kryetari I keshillit te komunes se Berdices nikolin shati I cili eshte shoqeruar menjehere nga policia e shkodres. Nderkohe n …

Lexo me shume