Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

Zbardhet shkaku, autobuzi po ndrrohej me nje automjet kur u rrezua

Autobuzi q u prfshi n aksidentin e rnd n Mal t ZI n aksin Tivar Ulqin nuk ka qn duke lvizur me shpejtsi, por hapja e rrugs nj tjetr mjeti ka rezultuar fatale pasi autobuzi ka rrshqitur duke rn n gremin. Ky fakt bht I ditur nga njri prej pasagjerve t ktij aksidenti cili ndodhet n spitalin e Tivarit.Shoferi donte …

Lexo me shume

Mali i Zi, aksidentohet autobuzi me shqiptare, humb jeten 1 person!

Nj grua me origjin shqiptare ka humbur jetn n nj aksident tragjik t ndodhur n Malin e Zi, ndrsa rreth 17 t tjer kan mbetur t plagosur. Aksidenti i rnd rrugor ndodhi n orn 18:00 mes Tivarit dhe Ulqinit ndrsa autobusi ka dal nga rruga dhe ka prfunduar n gremin n vendin e quajtur Ura e Mrkotit.6 prej tyre ndodhen …

Lexo me shume

Apeli, detyrim paraqitje per Lirim Nehanin!

Gjykata e apelit Shkoder ka rrezuar vendim e shkalles se pare e per te dy te arrestuarit lidhur akuzat per keqperdorim te kopentencave ne ndarjen e tiokes, ne komunen Gruemire. Dy te arrestuarit, kryetari i komunes Grumire, Lirim Nehani dhe ish drejtori I hipotekes Malesi e Madhe, Asim Burgaj, u liruan nga burgimi. Apeli vendosi ndaj tyre masen detyrim paraqitje …

Lexo me shume

Ekzekutimi i Aliajt dhe Batrit, shoqerohen 30 persona

Mbi 30 prsona me background t njohur n botn e krimit gjat viteve t kaluar n Shkoder jan shoqruar n komisariatin e policis s metropolit verior gjat orve t fundit si t dyshuar mbi ekzekutimin mafioz t 40 vjecarit Edmond Batri dhe 37- vjecarit Admir Alija si dhe plagosjen e Amarildo Piranit. Pista kryesore e policis s Shkodres ka qn …

Lexo me shume

Tronditet Shkodra, 2 te vrare dhe 1 i plagosur!

Dy persona jan vrar me arm zjarri dhe nj tjetr sht plagosur rnd mesditn e s shtuns n lagjen Dudas t qytetit t Shkodrs.Viktimat Edmond Batra 40 vje dhe Edmir Alia 37, ndrsa i plagosur ka mbetur nipi i ktij t fundit, 20-vjeari Amarildo Pirana.Pr momentin jan ende enigm autort dhe shkaqet e ksaj ngjarjeje t rnd. Nga hetimet e …

Lexo me shume

Lezhe, shkembejne zjarre me njeri- tjetrin, arrestohet autori!

Dy automjete kan shkmbyer zjarr n mes njri tjetrit n Lezhs, por fatmirsisht nuk ka patur t lnduar.Ngjarja sht shnuar rreth ors 15:00 t s premts n suprstarden Lezh-Balldre.Deshmitar n vendin e ngjarje kan br t ditur se dy prsona t cilt lviznin m mjett e tyre kan qlluar me arm n lvizje e sipr.N njoftimin prshtyp policia ka br …

Lexo me shume

Arrestohet 36- vjecari nga Shkodra “me porosi” te policise belge

Policia belge ka shtn n dor sot 36-vjearin nga Shkodra Dorian Duli sbashku me nj pjes t objekteve t vjedhura prej tij. Arrestimi u b nga Policia e qarkut t Shkodrs me porosi t saj. Duli ishte pjes e nj grupi kriminal q kishte kryer vjedhje me arm n Belgjik dhe n Greqi, grup q u godit n muajin tetor …

Lexo me shume

Grabitjet, policia e Pukes masa ne aksin Vau Dejes- Puke

Pas ngjarjes t se dieles kur nj mjet u qllua me arm nga prsona t armatosur, por edhe nga pasiguria q shprehnin nje dite me par qytetart e Puks pr t udhtuar prgjat arteries rrugore Vau I Dejes Puk, Policia e Shtetit vendosi rikthimin e uniformave blu prgjat ktij segmenti rrugor. Komisariati I Policis s Puks prmes nj plani masash …

Lexo me shume

Shkoder, si ne 97- rikthehen maskat

Tre persona t maskuar dhe me arm kan grabitur nj automjet q drejtohej nga nje 40- vjecar nga qyteti i Beratit. Grabitja ndodhi prane vendit te quajturShtepia e Malesorit ne aksin nacional Muriqan- Shkoder gjate oreve te para te mengjesit te se martes, ndrsa policia ka ngritur postoblloqe n akset e tjera. 3 personat e maskuar i kan dal para …

Lexo me shume

Rritja e Krimit ne Lezhe, transferohet drejtori i policise!

Ajet Zyberi do t jet Drejtori i Ri i Policis s Qarkut t Lezhs, duke zvendsuar n kt post Niko Brahimaj.Prezantimi i Drejtorit t Ri t Policis s Lezhs sht br pasditn e s martes pa pranin e medias. Drejtori i ri i policis Ajet Elezi ka mbajtur detyrn e e drejtorit t forcave lvizse n Policin e shtetit, ndrsa …

Lexo me shume