Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

Zjarri shkrumbon banesen, fatmiresisht pa deme ne njerez!

Luhatjet e energjis elektrike kan shkrumbuar nj katin e dyt t nj banese n lagjen Perlat Rexhepi t Shkodres.N momentin e rnies s zjarrit fatmirsisht n banes nuk ka patur persona, ndrsa flakt n mjediset e brendshme jan prhapur me shpejtsi, duke shkrumbuar do gj q ndodhej n banes. Kan qen banort e lagjes t cilt kan njoftuar menjher zjarrfiksen …

Lexo me shume

Familjaret e grabitur: Na u paraqiten si efektive policie!

Erdhen duke u prezantuar si punonjes policie me pretendimin se femijet e tyre kishin kryer nje krim ne emigrim dhe duhej te ushtrohej kontroll. Kol Gega nga kallmeti i lezhes dhe bashkshortja e tij kane rrefyer dinamiken e grabitjes qe u kreu pasditen e se merkuresne banesen e tij ku u mor nje shume e konsiderueshme parash. U ka hapur …

Lexo me shume

Shperthim me tritol, ne katin e trete te pallatit ne Rus!

Rreth 200 gram tritol kan shprthyer n sheshpushimin e katit t tret t nj pallati n lagjen Rus n Shkodr. Shprthimi ka ndodhur rreth ors 22. 30 t s mrkurs. Afro 200 gram lende eksplozive tritoli eshte vendosur ne pragun e ders s familjes s Xheneto Shkmbit. N momentin e shprthimit familjart kan n banes por fatmirsisht nuk jan shenuar …

Lexo me shume

Grabitet banesa ne Kallmet, u marrin 1.2 mln leke te reja!

Tre persona t armatosur kan grabitur nj banes n fshatin Kallmet t Lezhs. Burime nga policia bjn me dije se grabitsit ende t pa identifikuar kan lvizur me nj automjet t bardh me siren policie dhe kan grabitur shumn prej 1,2 milion lek t rinj n banesn e shtetasit Kol Gega. Blut e Lezhs kan mbrritur n vendin e ngjarjes …

Lexo me shume

Arrestohet 52- vjecari, prezantohej si agjent i SHISH- it!

Nj ish-punonjs i Shrbimit Informativ Shtetror prej 3 vitesh vijonte t shfrytzonte postin q kishte pasur deri n 2011-n, duke u prezantuar me dokumente sikur t ishte ende n SHISH. 52-vjeari Llazar Berati sht arrestuar n flagranc pas mesnate (rreth ors 00:30) nga shrbimi i Policis Rrugore n kryqzimin e Shngjinit, pasi n makinn q drejtonte, tip Audi me targ …

Lexo me shume

Lezhe, arrestohet nxenesi qelloi mesuesin

Nj mesues i Gjimnazit “Hydajet Lezha” n qytetin e Lezhs shte goditur me sende t forta nga nxnesi e tij e pr pasoj ka mbetur i plagosur. Policia br t ditur se ngjarja ka ndodhur paraditn e s hens n ambjentet e gjimnazit. Nxnsi me iniciale Gj.M 17-vje sht konfliktuar gjat ors s msimit me msuesin e tij N.G pasi …

Lexo me shume

Zjarri ne malin e Shengjinit rrezikon varrezat!

Nje zjarr ka rene paraditen e te henes ne malin e shengjinit duke vene ne rrezik varrezat e qytetit. Njoftimi ne kohe i bere nga qytetare te shengjinit ka vene ne levizje zjarrfikesit, sherbimin pyjor dhe ato te komunes duke nderhyre ne kohe. Per te vendosur nen kontroll flaket eshte dashur veprimi me mjete rrethanore pasi terreni i thyer nuk …

Lexo me shume

Aksidenti Komanit, shkak pergjumja!

24 or pas aksidentit t rnd t aksidentit t Komanit ku humben jetn 3 prsona dhe u plagos nj tjetr, policia e Shkodres ka sqaruar rrethanat e aksidentit t rend. Sipas efektivve t policis shkak i aksidentit ka qn shkelja e rregullave t qarkullimit rrugor. Sipas grupit hetimor, dyshohet se automjeti fuoristrad me rarga TR 8145 P q drejtohej nga …

Lexo me shume

Aksidenti ne Koman- Vau Dejes, humbin jeten 3 persona, plagoset 1 tjeter!

do gj ka ndodhur n momentin kur automjeti tip fuoristrad me targa TR 8145 P e cila po kthehej nga Miniera e kromit nw Koman ka humbur kontrollin pran lagjes Markolaj n fshatin Karmn dhe sht prplasur fillimisht me murin ansor t rrugs e m pas ka rn n humner. Pr pasoj ka humbur jetn Elidon Drumi 23 vje, Agim …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 55- vjecarja!

Nje aksident me pasoje vdekjen e nje kalimtari eshte regjistruar mbremjen e te premtes ne superstraden lezhe lac. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 21 ne afersi te kryqezimit te markatomajve. Ne tentative per te kaluar nga njeri kah i rruges ne tjetrin Lena Dushi 55 vjece pa adrese banimi eshte perplasur nga nje automjet tip mercedes me targa te tiranes …

Lexo me shume