Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

GJENDET NJE KUFOME NE LEZHE

Nje kufome e seksit femer eshte gjetur kete mengjes ne bodrumin e nje pallati 8 katesh ne afersi te tregut te lezhes. Trupi i pajete qe eshte identifikuar disa ore me vone nga policia eshte pare nga nje punetor i pallatit i cili ka lajmeruar menjehere blute. Viktima e cila mendohet se ndodhet aty prej 3 ditesh per shkak edhe …

Lexo me shume

MASA E ARRESTIT TE TE NDALUARVE TE OSHEE- se

Arrest me burg ka qn masa e siguris e gjykats s shkalls s par n Shkoder pr 9 t ndaluarit q akuzohen pr lidhje t paligjshme t energjis elektrike, ndersa vetm futbollisti I klubit Vllaznia Elvis Kraja do t ndiqet penalisht n gjndje t lir pasi ka paraqitur nj garanci prej 20 mij eurosh. Msohet se pr shkak t karriers …

Lexo me shume

SHKODER- HANI I HOTIT, HUMB JETEN 27- VJEARI

Nj 27-vjear nga qyteti i Shkodrs ka ndrruar jet pasi sht prplasur nga nj automjet ndrsa po lvizte me motoiklet pran kryqzimit t fshatit Shtoj i Vjetr n autostradn Shkoder- Hani I Hotit. Motorcikleta sht prplasur nga automjeti q drejtohej nga 32 vjecari Mark Sterkaj n momentin q ka qn duke prer rrugn. Prplasja ka qn fatale duke I marr …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER 40- VJEARIN HOXHA

Arrest me burg sht masa e siguris q ka vendosur gjykata e shkalls s par n Shkoder pr 40 vjecarin Ilir Hoxha I cili akuzohet pr vrasjen e Ded Xhakajt mengjesin e 5 Tetorit pran tregut t Shumics n Dobrac. Prpara gjykatss ne sances e caktimit t mass s siguris, 40 vjecari Hoxha ka shfaqur pendes ndrsa ka deklaruar se …

Lexo me shume

GJYKATA LE NE BURG KASTRATIN DHE BECIN

Akuza t ashpra kan hedhur familjart e ish drejtorit t ALUIZNIT n Shkoder Besnik Kastratit ndaj gjykats dhe prokuroris pas seancs n gjykatn e Shkodres ku Kastrati sht njohur me masn e arrestit t vendosur n munges ndaj tij. Sipas familjarve ky sistem po kthehet n diktatur.Ndrkoh gjykata ka ln n fuqi edhe vendimin pr ish prgjegjsin e sektorit t …

Lexo me shume

SHKODER, EKZEKUTOHET 50- VJEARI ME 10 PLUMBA

Debati pr motive t dobta ka shkaktuar nj vitktime n qytetin e Shkodres. Ded Xhaka 50 vjec sht ekzekutuar me 10 plumba pistolete ndrsa policia ka arrestuar 40 vjecarin Ilir Hoxha si autor t dyshuar t ktij krimi. Ngjarja e rnd ka ndodhur pran tregut t shumics n Shkoder rreth ors 08-00 t mengjesit t dites s diele. Sipas dshmitarve …

Lexo me shume

ARSYETIMI I AKUZES PER ARRESTIMIN E KASTRATIT DHE BECIT

Ish-drejtori i ALUIZNI-t n Shkodr Besnik Kastrati dhe Rudi Beci me detyr prgjegjs n sektorin e legalizimeve n kt drejtori jan arrestuar per shperdorim detyre. Sipas burimeve pran ksaj prokurorie gjat hetimit ka rezultuar se dy zyrtart kan kryer legalizimin e disa objekteve gjat muajve gusht dhe shtator t vitit 2013. Legalizimi sht br pr disa objekte t futura jasht …

Lexo me shume