Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore e Shkodrës me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndërgjegjësimin e përdoruesve të rrugës, për zbatimin e rregullave të qarkullimit rrugor. Gjatë një jave, si rezultat i shtimit të kontrolleve në kuadër të masave të ndërmarra për mbarëvajtjen e sezonit turistik, janë proceduar në gjendje të lirë 2 drejtues mjetesh, për veprën penale “Drejtimi i …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore e Shkodrës me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndërgjegjësimin e përdoruesve të rrugës, për zbatimin e rregullave të qarkullimit rrugor. Gjatë një jave, si rezultat i shtimit të kontrolleve në kuadër të masave për mbarëvajtjen e sezonit turistik është arrestuar 1 drejtues mjeti dhe janë proceduar penalisht 4 të tjerë, për veprën penale “Drejtimi …

Lexo me shume

GRABITET ARGJENDARIA NË LEZHË

Nje dyqan argjendarie eshte grabitur mbremjen e se martes rreth ores 20:45 ne rrugen Luigj Gurakuqi, vetem 100 m larg Komisariatit te Lezhes. Grabitesi ka qene me nje motor dhe ne koke mbante nje skafande dhe ka hyre menjehere ne argjendari dhe ka arritur te marre disa sende me vlere. Megjithese, dyqani ndodhej ne rrugen kryesore dhe ne nje kohe …

Lexo me shume

FNSH AKSION PËR KANABISIN NË VEND

Vijon kontrolli masiv i territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të bimëve narkotike. Në kontrollin masiv të territorit janë përfshirë 1560 forca policore të Drejtorive Vendore të Policisë në qarqe, të Policisë Kufitare dhe të reparteve të FNSH Tiranë, Fier dhe Shkodër. Gjatë kontrolleve janë përdorur edhe 32 dronë, për të kontrolluar territorin, nga ajri. …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON BANESEN NE PLLANE TE LEZHES

Një banese 1 kateshe u shkrumbua nga flaket e zjarrit në fshatin Pllanë të Lezhës. Ngjarja ndodhi pasditen e së martës në shtëpinë e shtetasit, Besim Demaj dhe nga flaket gjithcka eshte djegur. Ne momentin e renies se zjarrit ne shtepi ndodheshin 5 anetaret e familjes te cilet po pushonin pasi nje dite me pare kishin martuar djalin dhe nuk …

Lexo me shume

ISH-DREJTORI I OSHEE MIRDITE DO TE QENDROJE NE BURG

Ish-Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Mirditë Altin Nikolli, i cili u arrestua në muajin qershor të këtij viti për plagosje të rëndë me dashje, do të vijoje të qëndrojë në burg. Gjykata e Lezhës rrëzoi kërkesen e Nikollit, i cili përmes avokatit mbrojtjes kishte kërkuar një masë më të butë. Altin Nikolli u arrestua me 16-qershor …

Lexo me shume

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti ndodhi mëngjesin e së mërkures pranë kryqëzimit të Gjadrit, ndërsa të plagosur mbeten 2 turiste të huaj dhe 2 përsona nga fshati Gjader i Lezhës. Ata u dërguan me urgjence për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës, nga ku mësohet se ndodhen nën kujdesin …

Lexo me shume

ATENTATI NE MILOT VIJON TE MBETET PA AUTOR

Atentati i mbrëmjes të së premtes në Milot, ku mbeti i vrarë Klisman Preçi dhe u plagos rëndë Ylli Brahimi, vijon të mbetet pa autor. Policia ka shoqëruar dhe marrë në pyetje 12 përsona të dyshuar që kishin dijeni mbi rrethant e ngjarjes, po dëshmia e tyre nuk e ka ndihmuar grupin hetimor për të rënë në gjurmet e autoreve …

Lexo me shume

GJYKATA E SHKODRËS LIRON POLICËT E ARRESTUAR

Efektivët e policisë të arrestuar për favorizime në tendera në Malësinë e Madhe janë liruar. Ish-shefi i rendit Saimir Rustemi dhe 12 efektivë të tjerë të policisë janë liruar nga qelia ndërsa pas vendimit Krye Komisari Saimir Rrustemi pershendetet me protestuesit. Duartrokitje dhe një moment emocionues përpara gjykatës si dhe lot gëzimi nga protestuesit dhe kryekomisar Saimir Rrustemi… Gjykata e …

Lexo me shume

KURBIN, GJENDET I DJEGUR NJE MJET LUNDRUES NE GODULL

Ky është mjeti lundrues i cili dyshohet që bëri “shfaqje” në ujërat tona territoriale dhe ngriti në alarm policinë e Shqipërisë, Italisë e Greqisë gjatë ditës së martë. Pas gati 4 orëve ndjekje intensive nga deti e ajri dhe disa orëve të tjera kërkime u gjet e djegur bregdetin e Godullës, në Adriatik të Kurbinit.Mjeti me gjatesi 7 metra u …

Lexo me shume