Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

PERPLASJA NE MAMURRAS, LIROHET POLICI DHE DY PERSONA TE TJERE

Gjykata e Kurbinit ka lënë të lirë 3 nga 4 personat e arrestuar në lidhje me konfliktin e ndodhur të marten në qytetin e Mamurrasit, ku mbeten të plagosur 3 persona. Efektivi i policisë David Madani dhe shtetasit Gjon e Rudolf Fufi do të hetohen me masen e sigurisë “Detyrim paraqitje”. Ndërsa në burg do të qëndrojë vetem Nikoll (Fufi) …

Lexo me shume

ZBARDHET DESHMIA E POLICIT TE ARRESTUAR NE MAMURRAS

Eshtë zbardhur dëshmia e efektivit të policisë David Medani, i cili u arrestua pas konfliktit me disa persona në Mamurras ku mbeten të plagosur 3 persona. Në deklarimet e tij para hetuesve, Medani mësohet të ketë thënë se i kanë zbritur 6 persona nga dy makina dhe janë drejtuar drejt tij me sende të forta në duar. “Nxora armën e …

Lexo me shume

PROKURORIA NIS HETIMET PER HEC-in ne THIRRE

Prokuroria e Lezhës ka nisur hetimet në lidhje me ndërtimin Hidrocentralit dhe fabrike Ujit, në fshatin Thirrë të Njesisë Administrative të Fanit në Mirditë. Sipas burimeve proçedimi penal ka nisur pas kallëzimit të depozituar nga banoret e zonës të cilët janë kundra zbatimit të këtyre projekteve dhe pretendojnë se ju janë fallsifikuar firmat nga kompania që po kryen këto investime …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHËS ARRESTON 3 PERSONA NGA SHKODRA

Policia e Lezhës vijon punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë benë arrestimin e shtetasve I. B., 37 vjeç, P. A., 16 vjeç dhe E. D., 32 vjeçe, banues në Shkodër. Këta shtetas janë kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë Lezhë, duke vjedhur me thyerje një lokal në aksin …

Lexo me shume

GRABITET PIKA E KARBURANTIT NE LEZHE

Një pikë karburanti është grabitur gjatë natës në superstraden Lezhë-Laç. Ngjarja ndodhi pranë kryqëzimit të Shënkollit, ndërsa grabitësit kanë qenë dy përsona të maskuar të cilët ende nuk janë identifikuar nga policia. Sipas të dhënave ata kanë hyrë në këmbë nga pjesa e pasme e karburantit dhe nën kërcënimin e një shkopi bejzbolli dhe një sendi tjeter që dyshohet të …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare deputeti socialist, ish-kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Fino. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte përkeqësuar. Bashkim Fino lindi më 12 tetor 1962 në Gjirokastër. Ishte Kryeministër i Shqipërisë prej 9 mars 1997 deri më 29 qershor 1997. Në vitin …

Lexo me shume

PEZULLOHEN NGA PUNA 4 EFEKTIVE POLICIE NE LEZHE

Festimi i pazakontë i ditëlindjes së shefes së tyrë, ju ka kushtuar vendin e punës 4 punonjësve të Policisë të Forcës së Posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të Policisë në Lezhë. Mësohet se ato kanë qëlluar me armë zjarri në ajër për të festuar ditën e veçantë të shefes së tyre, e për pasojë janë pezulluar nga puna. Video nga …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 2 PERSONA NE KURBIN DHE MIRDITE

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin,, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. S., 32 vjeç, banues në Mamurras, Kurbin. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi në janar 2021, Gjykata e Kurbinit i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON 2 PERSONA

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë një 51-vjeçar, pasi u kap duke transportuar disa shtetas nga vendet e treta. Nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. A., 51 vjeç, banues në Shkodër. Ky shtetas është …

Lexo me shume

ZJARR NE NJE BANESE NE LEZHE

Një banese në katin e 2 të një objekti 5 katësh pëballë prefektures së Lezhës u përfshi nga flaket e zjarrit. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së martës, por fatmiresisht nuk pati përsona të lënduar. Sipas të dhënave, flaket që dyshohet se u shkaktuan nga një shkendijë elektrike u shfaqen fillimisht në kuzhinë e më pas u përhapen në të gjitha …

Lexo me shume