Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

SHKODËR, ARRESTOHET ME PASAPORTË TË FALSIFIKUAR

Paraqiti pasaportë të falsifikuar në kufi, arrestohet në flagrancë 28-vjeçari. Nga shërbimet e Pikës së Kalimit Kufitar Muriqan, në bashkëpunim me strukturat e DVP Shkodër, është arrestuar në flagrancë shtetasi E. J., 28 vjeç, banues në Mitrovicë, Kosovë. Ky shtetas është paraqitur në Pikën e Kalimit Kufitar Muriqan, për të kaluar drejt Malit të Zi, me një pasaportë bullgare që …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “HOTI”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Hoti”. Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi i shtetasit R. Ç., 18 vjeç, banues në Shkodër. Si dhe u shpall në kërkim shtetasi R. L., 23 vjeç banues në Shkodër. Këta shtetas kanë qenë duke qarkulluar me dy mjete në zonën e Hotit dhe pasi kanë konstatuar mjetet e …

Lexo me shume

NUK ZBATUAN MASAT ANTI-COVID, POLICIA NDËSHKON 2.978 SHTETAS

Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masë administrative 2.978 shtetas që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 4 ditëve të fundit. 2959 prej tyre janë ndëshkuar për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e …

Lexo me shume

VRASJA E DY KUSHERINJVE JUSHI NE LAÇ

Prokuroria e Kurbinit ka dhënë pretencen për të pandehurin Markel Bushi, i cili në muajin prill të vitit 2019-të akuzohet se ekzekutoi me armë zjarri në qytetin e Laçit dy kushërinjtë, Erion Jushi dhe Kelvin Jushi. Organi i akuzës i ka kërkuar Gjykatës së Kurbinit, dënimin me burgim të përjetshem për 27-vjeçarin Bushi. Seanca gjyqësore është zhvilluar pa praninë e …

Lexo me shume

FORCAT RENEA, KONTROLLE NE LEZHE DHE KURBIN

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo lëndë narkotike, si dhe bazuar në informacionet e ardhura nga qytetarët në ‘Komisariatin Dixhital’, Forcat Speciale Renea, Forca e Posaçme Operacionale në DPPSH, DVP Lezhë dhe Komisariati i Policisë Kurbin, ushtruan kontrolle të befasishme në …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJË 19-VJEÇAR NGA VELIPOJA

Policia e Shkodrës ka goditur një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, duke sekuestruar fara kanabisi dhe vënë në pranga poseduesin. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në zbatim të planit të masave për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas ushtronte aktivitet kriminal në …

Lexo me shume

ZBARDHET DOSJA HETIMORE E VRASJES SE ERI ZEFIT NE MIRDITE

Mikel (Gjovalin) Alia i cili është përsoni i vetem i marrë i pandehur për vrasjen e 34-vjeçarit Eri Zefi në Zall Xhuxhe të Mirditës, rezulton të ketë komunikuar 13 herë në telefon me viktimen pasditen dhe mbrëmjen e 1 tetorit të vitit 2019-të, ndërsa për të futur në kurth 34-vjeçarin janë përfshire dhe përsona të tjere, por që nuk është …

Lexo me shume

TE SHTENAT ME ARME NE LEZHE, ENDE PA AUTOR

Policia ende nuk ka mundur të identikojë përsonin që qëlloi me bresheri arme pasditen e së martës në Lezhë apo dhe vendin e ngjarjes. Sipas të dhënave që prej sinjalizimit për krisma armese, blutë janë vënë në lëvizje dhe kanë ushtruar kontrolle në disa banesa përreth lagjes “Gurra”. Gjithashtu është krehur i gjithë mali i tyrbes nga ku mendohet se …

Lexo me shume

MAKINA DEL NGA RRUGA, HUMB JETEN 22-VJEÇARI

Një 22-vjeçar humbi jeten, pasi automjeti që drejtonte doli nga rruga dhe përfundoje në një kanal vaditës. Aksidenti ndodhi pak pas mesnate në aksin rrugor Fushë Milot-Gurëz në Kurbin, ndërsa viktime mbeti shtetasi Redon Zefi banues në Gurrëz. Sipas policisë duke drejtuar mjetin duke drejtuar mjetin tip “Opel” me targa AA956UK i riu ka humbur konttrollin dhe ka rënë në …

Lexo me shume

TË SHTËNA ME ARMË NË LAGJEN “SKENDERBEG” TË SHKODRËS

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të automjetit që drejtohej nga 30-vjeçari Taulant Pepaj, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër. Nga të shtënat nuk ka asnjë person të lënduar. Ndaj automjetit që drejtohej nga 30-vjeçari Tauland Pepaj u qëllua të paktën tre herë me armë zjarri. Pepaj nuk mori lëndime dhe tashmë policia është në ndjekje të autorit/ve. I riu …

Lexo me shume