Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

AKSIDENTI NE PUNE, ARRESTOHET PRONARI I OBJEKTIT

Policia ka vënë në pranga pronarin e objektit në ndërtim ku u aksidentuan dhe mbeten të plagosur dy punëtoret të premten në Ishull-Lezhë. Sipas bluve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Gj. D., 62 vjeç, banues në Ishull Lezhë. Ky shtetas kishte punësuar për ndërtimin e një objekti banimi, shtetasit …

Lexo me shume

“ME KA NXIRE JETEN DUKE ME SHARE E OFENDUAR”

“Më ka nxirë jetën, duke me sharë ofenduar e madje edhe dhunuar. Me ofendoi edhe ditën kur ndodhi ngjarja dhe në gjaknxehtësi e sipër kam marrë makinën dhe e kam goditur. Nuk desha të kryer këtë krim, por gjithçka ishte e momentit”. Kjo ka qenë dëshmia e dhënë para hetuesve e 60-vjeçarit Mhill Gega i cili mesditen e së mërkures …

Lexo me shume

AKSIDENT NE PUNE NE LEZHE, PLAGOSEN DY PUNETORE KOSOVARE

Dy punëtor mbeten të plagosur në një aksident në punë në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 të paraditës të së premtes në një objekt privat në ndërtim në fshatin Ishull-Lezhë. Sipas të dhënave dy punëtoret u rrëzuan duke rënë nga një lartesi e konsiderueshme, pasi soleta u shemb në momentin kur po hidhej betoni. Të plagosurit u dërguan për …

Lexo me shume

ZBARDHET NGJARJA NE MIRDITE, AKSIDENTI I QELLIMSHEM

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në fshatin Bungaj të Mirditës, ku u aksidentua për vdekje Mark Deda 68-vjeç. Pas verprimeve hetimere ka rezultuar se aksidenti ka qenë i qëllimshem dhe në oret e pasditës të së mërkures është prere fletë arresti për autorin e ngjarjes shtetasin Mhill Gega 60-vjeç banues në Bungaj. Ndaj tij është …

Lexo me shume

KONFLIKT NË LAGJEN PARRUCË TË QYTETIT TË SHKODRËS

Një person ka mbetur i plagosur në Shkodër, mesditën e kësaj të enjte, pasi është goditur në kokë me qyten e pistoletës, pas një konflikti të çastit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Parrucë”. Pas konfliktit të çastit mes dy persona, njëri prej tyre ka goditur tjetrin me qytë pistolete në kokë. I plagosuri është nisur drejt spitalit për të marrë …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON 4 PERSONA

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V. Gj., 28 vjeç, banues në fshatin Prekal, Shkodër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Mosbindja ndaj urdhrit …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “VUKPALAJ”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Vukpalaj”. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Shkodër, u finalizua operacioni i koduar “Vukpalaj”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: F. B., 26 vjeç, banues në fshatin Vrakë, Malësi e Madhe. Ky shtetas u kap në …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHES ARRESTON 3 PERSONA

Tre shtetas jënë vënë në pranga nga policia e Lezhës për vepra të ndryshme penale. Sipas bluve specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Lezhë kanë arrestuar në flagrancë shtetasit: Gj. H., 57 vjeç, banues në Lezhë, pasi në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Rrilës”, duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë …

Lexo me shume

KURBIN, ZHVILLOHET SEANCA PARAPRAKE PER ILIR LIKA (XHEPAJ)

Eshte zhvilluar nën masa të rrepta sigurie, seanca paraprake gjyqësore ndaj Ilir Lika( Xhepaj), personi i cili dyshohet të jetë një nga bashkepunëtoret në ekzekutimin e biznesmenëve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika, ngjarje e ndodhur në maj të vitit 2020 brenda një lokali në autostraden Milot-Mamurras, pranë fshatit Gjorm të Kurbinit. Në seancen gjyqësore e cila u zhvillua me dyer …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJË 67-VJEÇAR NGA FUSHË-ARRËZI

Policia e Pukës vijon kontrollet për evidentimin dhe goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje, duke sekuestruar një armë zjarri dhe qindra fishekë. Ndërkohë, është arrestuar në flagrancë poseduesi i tyre. Kështu, nga shërbimet e Stacionit të Policisë Fushë Arrëz u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit J. D., 67 vjeç, banues në fshatin Dardhë, Fushë Arrëz. Pas informacioneve të …

Lexo me shume