Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

PO KTHEHEJ NGA SHKOLLA, MAKINA PERPLAS 10-VJEÇARIN

Një fëmijë 10-vjeçar mbeti i plagosur rëndë, pasi u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi mesditen e së martës në rrugen kryesore të fshatit Barbullojë e Re të Lezhës, ndërsa fëmija i plagosur është më iniciale GJ.GJ. Ai u transportua me urgjence në spitalin e Lezhës dhe më pas drejt Spitalit të Traumes në Tiranë, nga ku mësohet se ndodhet …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” DY LUSHNJARËVE PËR DROGËN E KAPUR NË MAL TË ZI

“Arrest me burg” per Arlind Tabaku dhe Perparim Shurdhi dha gjykata e shkalles se pare ne Shkoder pasi akuzohen si bashkepunetore ne kamionin me droge qe u kap ne Malin e Zi me 2.6 ton marijuane. Arlind Tabaku eshte personi i cili i ka gjetur magazinen shoferit te kamionit Elvis Çalik pasi ky i fundit i ka kerkuar nje magazine …

Lexo me shume

SEKUESTROHEN DY MJETE ME LENDE DRUSORE NE KURBIN

Në kuadër të bashkëpunimit me strukturat e DVP Lezhë dhe në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative se dy shtetas transportonin lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës, shërbimet e Njësisë Operacionale për Autostradën kanë konstatuar dhe ndaluar në Skuraj, dy mjete kamionçinë tip “Benz” dhe “Mitsubishi” me …

Lexo me shume

KAMIONI ME MARIJUANË NË MALIN E ZI. KAPEN 2 SHTETAS SHQIPTARË

Hetimet e përbashkëta mes Policisë së Shtetit dhe Policisë malazeze zbardhën tentativën për trafikimin e një sasie të konsiderueshme lënde narkotike, nëpërmjet pikës së kalimit kufitar Hani i Hotit drejt vendeve të BE-së. Gjatë operacionit, nën drejtimin e Prokurorisë Shkodër, nga Policia e Shkodrës, në bashkëpunim me Policinë e Fierit, janë kapur dhe vënë në pranga dy prej personave të …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHES PRANGOS 4 PERSONA

Policia e Lezhës ka vënë në pranga katër përsona për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, bënë arrestimin e shtetasve: A. V., 23 vjeç, banues në Shëngjin, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” të caktuar nga Gjykata e Shkallës …

Lexo me shume

OPERACIONE ANTI-DROGE NE LEZHE DHE MIRDITE

Policia Vendore e Lezhës ka sekuestruar 2 kg heroinë, 17 kg kanabis sativa, 3 armë zjarri si dhe janë vënë në pranga dy përsona në dy operacione të ndryshme të zhvilluara në Lezhë dhe Mirditë. Sipas të dhënave në Mirditë u finalizua operacioni “Kaçinari” ku në bazë informacione u arrit të zbulohej një 59-vjeçar që mbante armë dhe kanabis në …

Lexo me shume

TRITOLI NE SHTEPINE E GAZETARIT VIJON TE MBETET PA AUTOR

Lënda plasese e cila u vendos në porten e shtëpisë së gazetarit Elidon Ndreka në Balldre të Lezhës vijon të mbetet pa autor. Pavërësisht hetimeve në lidhje me ngjarjen nuk ka asnjë përson të dyshuar, pasi vete gazetari ka deklaruar në polici se nuk ka ka konflikte me ndonjë përson. Hetimet janë përqëndruar tek prefesioni që ushtron gazetari Ndreka prej …

Lexo me shume

TRITOL NE BANESEN E GAZETARIT ELIDON NDREKA

Një sasi e konsiderueshme lëndë plasese është vendosur në porten e oborrit të shtëpisë së gazetarit të News 24 në Lezhë Elidon Ndreka. Ngjarja ndodhi pak minuta pas mesnate në banesen private të gazetarit në fshatin Balldre, ndërsa fatmiresisht nga shperthimi nuk pati përsona të lënduar, por vetem dëme materiale. Shpërthimi ka qenë mjaft i fuqishem, teksa në ato momente …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 2 PERSONA NGA POLICIA E SHKODRËS

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër kanë kapur dhe ndaluar shtetasin N. P., 29 vjeç, banues në Shkodër, i shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim si një nga autorët e ngjarjes së ndodhur më datë 14.09.2020, ku Policia …

Lexo me shume

ARRESTIMI I AVOKATIT NE LEZHE, REAGON BASHKESHORTJA

Avokati Gjergj Neli është marrë forcërisht dhe është ofenduar dhe dhunuar nga uniformat blu. Denoncimi është bërë nga bashkëshortja e tij Shaqe Marinaj e cil është dhe zv kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë. Në një deklaratë për mediat Marinaj shprehet, se gjithçka nisi për dy stola që kishin vendosur poshtë pallatit, ku kishin shtëpinë dhe zyrën. Ajo thotë …

Lexo me shume