Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

KANOSTE FAMILJARET, PRANGOSET 21-VJEÇARI NE KURBIN

Shërbimet e Policisë Kurbin dhe forca e posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, pasi kanë marrë njoftimin se në Laç, një person po ushtronte dhunë mbi familjarët dhe po i kanoste ata me thikë, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit që mund të kishte pasoja të rënda. Falë ndërhyrjes profesionale nga specialistët për …

Lexo me shume

SHKODËR/ ARRESTOHEN NË FLAGRANCË 4 PERSONA

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 4 shtetas, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Kështu, Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “ Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”, pasi në ambientet e një lokali …

Lexo me shume

SHKODRA NË ‘DAREN’ E KRIMEVE TË PA ZBULUARA

Rajoni i Shkodrës dy muajt e fundit ka qenë i përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, vrasje dhe plagosje. Motivet janë ende të pa qarta pasi hetimi ende nuk ka arritur të zbardh të plotë motivet e këtyre ngjarjeve të rënda. Po ashtu edhe arrestimin e disa nga përsonat e përfshirë në këto ngjarje. 2 të vdekur dhe 4 të …

Lexo me shume

HETIMET PER JAHTIN E BRAKTISUR, DYSHOHET TE JETE I VJEDHUR

Jahti i llojit velier me flamur Slloven i cili u gjet i braktisur në det të hapur pranë zonës së Patokut në kurbin, dyshohet të jetë vjedhur. Në këtë konkluzion kanë dalë ekspertet e policisë dhe prokurorisë pas veprimeve hetimore që janë kryer. Ndërkohë Prokuroria e Kurbinit po vijon hetimet për identifimin e pronarit të këtij mjeti lundrues turistik. Sipas …

Lexo me shume

AKSIDENT NË SHKODËR – KOPLIK. VDES 83-VJEÇARI

Një 83 vjecar ka humbur jetën teksa po udhëtonte me motoçikletë në drejtim të Shkodrës si shkak i përplasjes nga një automjet tip volfsvagen. Eljaz Piroviq 83 vjeç ka mbetur i vdekur teksa po udhëtonte me motorcikleten e tij tip Piaxho kur është përplasur nga një automjet tip volfsvagen. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Shkodër-Koplik në segmentin Shtoj …

Lexo me shume

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit, për ushtrimin dhe organizmin e lotarive dhe basteve sportive pa leje, vënien në dispozicion të lokaleve për lojëra fati, fshehje të ardhurash dhe pastrim të produktit të veprës penale, Drejtoria Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë Kriminale, në …

Lexo me shume

POLICIA KTHEHET NË ‘GJAHTARË’ TË MASKAVE HIGJENIKE

Policia e Shtetit vihet në ndjekje të maskës higjenike. Është ky detyrimi ligjor që ka policia e shtetit, e cila shtëtit nëpër rruge me blloqe dhe shënime duke bërë që të marrin të dhënat e qytetarve të cilëve do u vendosin gjobat për mos mbajtje të maskës. Ndërsa në anën tjetër organizohen postblloqe të policisë në kryqëzime të ndryshme të …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PER ILIRJAN HASANAJ DHE VERZAN BAJRAKURTAJ

Gjykata e Shkodres ka caktuar masen e sigurise per dy te rinjte e akuzuar per atentatin ndaj Shefit te Policise Bashkiake ne Malesine e Madhe, Mentor Hasanaj. Gjykata ka vendosur “Arrest me Burg” per Ilirjan Hasanaj dhe Verzan Bajrakurtaj. Ne seancen gjyqesore, te akuzuarit nuk kane folur, por jane perfaqesuar nga avokatet mbrojtes Bujar Hoti dhe Ndrek Rukaj. Mesohet se …

Lexo me shume

U VETËDORËZUA NË POLICI, ILIRJAN HASANAJ RRËFEN NË POLICI MOTIVET E NGJARJES

Ilirjan Hasanaj eshte dorezuar ne polici, teksa dyshohet si autori i ngjarjes se ndodhur me date 11.10.2020, ku mbeten te plagosur shtetasit Mentor Hasanaj, drejtor i policise bashkiake ne Malesine e Madhe, dhe babait te tij, Xhelal Hasanaj. Gjithashtu nga veprimet hetimore u be ndalimi edhe i bashkepunetorit të tij, shtetasit Verzan Bajrakurtaj, 23 vjeç, banues ne lagjen Dobraç, Shkoder. …

Lexo me shume

ARBEN HASANAJ APEL TË BIRIT TË DORËZOHET

Arben Hasanaj, babai i Ilirjan Hasanaj autorit që dyshohet se i ka bërë atentat shefit të policisë bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj, ka deklaruar se do të jetë polic në kapjen e djalit të tij duke bashkëpunuar me drejtësinë. Më herët Arben Hasanaj përmes rrjetit social Facebook i ka bërë thirrje djalit të dorëzohet por edhe cdokujt që …

Lexo me shume