Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

MURIQAN, KONTROLLE PËR KAPJEN E PERSONAVE NË KËRKIM

Shërbimet e PKK Muriqan, si rezultat i shtimit të kontrolleve për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që tentojnë të kryejnë trafiqe të paligjshme, bazuar dhe në analizën e riskut, kanë kaluar për kontroll të detajuar shtetasin Kristian Makaj, 29 vjeç, i cili gjatë përpunimit të detajuar të dokumenteve ka rezultuar se ishte person i shpallur në kërkim. Shërbimet …

Lexo me shume

MIRDITË, ARRESTOHET NË FLAGRANCË NJË 65-VJEÇAR

Shërbimet policore në DVP Lezhë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe të armëmbajtjes pa leje, pas informacioneve të siguruara në rrugë policore se një shtetas posedonte lëndë narkotike dhe armë zjarri në banesë, kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit P. B., në fshatin Gëziq, Mirditë. Gjatë kontrollit të …

Lexo me shume

TV ROZAFA NË FSHATIN VRITH

Ne fshatin Vrith ka rënë qetësia. Familja e Nush Pepaj ka hapur dyert e mortit për vdekjen e djalit të tij Klement Pepaj.Banorët janë të shokuar. Ankthi për gjetjen e të rinjve i la vendin mortit. Në fshat mbizotëron heshtja. Tashmë hetimet janë përqëndruar në gjetjen e autorit kryesor të dyshuar, Danjel Pepaj. Konflikti mes tre të rinjve, nisi pas …

Lexo me shume

GJENDEN TË VDEKUR VILSON ÇUTAJ DHE KLEMENT PEPAJ

Pas 3 ditësh kërkime janë gjetur 2 trupat të pajetë nga 3 të zhdukurit në Malësinë e Madhe. Dyshohet se trupat e pajete janë Vilson Çutaj dhe Klemet Pepaj. Trupat e pajetë të dy të rinjve janë gjetur në një zonë pyjore në zonën e quajtur Rrenc. Bashkë me ta nuk është parë me edhe Danjel Papaj i cili dyshohet …

Lexo me shume

MIRDITË, GODITET NJË RAST I VEPRIMTARISË KRIMINALE

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se dy shtetas posedonin lëndë narkotike, kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit GJ. V., në fshatin Katund i Vjetër, Mirditë. Si rezultat i kontrollit …

Lexo me shume

AKSIDENT NË AKSIN SHKODËR – KOPLIK

Një aksident ka ndodhur në aksin Shkodër-Koplik me pasojë aksidentimin e një 46 vjecari i cili ndodhet në gjëndje të rëndë. Policia e Shkodrës njofton se të mërkuren rreth ora 10:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur rruga e fshatit Grizhë, Malësi e Madhe një mjet Furgon, me drejtues shtetasin S. H. 52 vjeç, banues në fshatin Gruemirë, …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR ANTI-DROGË “THETHI”

Policia e Shkodrës vijon kontrollin masiv të territorit, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit dhe trafikimit të narkotikëve. Në vijim të goditjeve të realizuara për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, në bazë …

Lexo me shume

NGJARJE E RËNDË NË VRITH, ZHDUKEN 3 TË RINJË

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Vrith të Malësisë së Madhe. Tre persona Vilson Pal Çutaj, Klement Nush Pepaj, Danjel Rrok Pepaj, që nga dita e djeshme rezultojnë të zhdukur ndërsa mendohet se dy prej tyre mund të jenë vrarë. Këto dyshime janë qoftë të të afërmve, të cilët kanë bërë një kallëzim se këta shtetas nuk janë …

Lexo me shume

VIJOJNË KONTROLLET E POLICISË RRUGORE TË LEZHËS

Policia Rrugore e Lezhës vijon kontrollet me radar, drager dhe dronë, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Gjatë fundjavës janë proceduar penalisht 8 shtetas, konkretisht 3 janë arrestuar dhe 5 të tjerët ndiqen në gjendje të lirë. Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë javës janë tërhequr 84 leje drejtimi, janë vendosur …

Lexo me shume

SHFUQIZOHET VENDIMI PER SEKUESTRIMIN E PAISJEVE TE GJYKATES

Gjykata e Kurbinit ka shfuqizuar vendimin e prokurorit Sabri Kastrati, për sekuestrimin e materialeve elektronike të Gjykatës së Lezhës. Çështja u shqyrtua këtë të premte nga gjyqtari Olti Skrame, i cili pasi u njoh me pretendimet e paleve, vendosi pranimin e ankimit të Gjykatës së Lezhës e cila kundeshtoi vendimin e prokurorit për sekuestrimin e materialeve elektronike të këtij institucioni. …

Lexo me shume