Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

CEREMONI PËRKUJTIMORE PËR DËSHMORIN E POLICISË, SIMON GJETA

Këtë të shtunë është organizuar një ceremoni përkujtimore për Dëshmorin e Policisë, Simon Gjeta, ish-efektiv i repartit NSH Shkodër, i cili ra në krye të detyrës 5 vjet më parë. Në fjalën e tij, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, vlerësoi figurën e Gjetës dhe përkushtimin e tij në krye të policisë. Vepra e Simonit që ne …

Lexo me shume

ARRESTOHET 35-VJEÇARI NË SHKODËR

Policia e Shkodrës vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore. Kështu, është ndaluar një person i shpallur në kërkim për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”. Nga forca e posaçme “Shqiponjat” e DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u bë kapja dhe …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJË 26-VJEÇAR NË SHKODËR

Forca e posaçme “Shqiponjat” ka evidentuar dhe goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta. Si rezultat i kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme, bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative se një 26-vjeçar shpërndante kokainë në doza të vogla, është organizuar puna për lokalizimin dhe kapjen e tij. Kështu, u bë …

Lexo me shume

KURBIN, SEKUESTROHEN 8.3 Kg LENDE NARKOTIKE

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit dhe trafikimit të bimëve narkotike, si dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë zhvilluar kontrolle të pandërprera në territorin e qarkut Lezhë. Si rezultat i kontrolleve është evidentuar …

Lexo me shume

ARRESTOHET I KERKUARI PER DROGE NE MIRDITE

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, si dhe për kapjen e personave në kërkim, mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë dhe forca e posaçme “Shqiponjat” në Drejtoinë Vendore të Policisë Lezhë u bë i …

Lexo me shume

TRAFIK DROGE E ARMËMBAJTJE PA LEJE, POLICIA VIJON AKSIONIN

Policia e Shtetit vijon në të gjithë vendin, zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin e Masave për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, personave që mbajnë armë pa leje, atyre me tendencë në krimet kundër personit, të atyre që shpërndajë apo trafikojnë lëndë narkotike. Gjatë orëve të fundit janë sekuestruar tri armë zjarri (dy …

Lexo me shume

KAPJA E PERSONAVE TË SHPALLUR NË KËRKIM, POLICIA E SHKODRËS ARRESTON 2 SHTETAS

Policia e Shkodrës vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore. Kështu, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Shkodër, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja”, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim: Gjokë …

Lexo me shume

POLICIA E SHTETIT AKSION NË TERREN PËR VEPRIMTARITË KRIMINALE

Policia e Shtetit, në të gjithë vendin, ka vijuar zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin e masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, personave që mbajnë armë pa leje, atyre me tendencë në krimet kundër personit etj. Në zbatim të planit operacional janë angazhuar …

Lexo me shume

GODINA E GJYKATES SE LEZHES PO RIKONSTRUKTOHET

Godina e Gjykatës së Lezhës e cila pësoi dëmtime nga tërmeti i 26-nëntorit të vitit 2019 po rikosntruktohet. Punimet kanë nisur prej kohesh dhe pritet të përfundojnë deri në fund të muajit shtator. Fondet për kryerjen e kësaj ndërhyrje janë alokuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor, pas vlersimit të thelluar që ju bë objektit i cili pësoi dëmtime nga tërmeti. …

Lexo me shume

POLICIA E LEZHES DHE FNSH ZBARKOJNE NE TERREN

Në zbatim të planit operacional për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, personave që mbajnë armë pa leje, atyre me tendencë në krimet etj, të gjitha shërbimet e Drejtorisë Vendore në Lezhë të mbështetur nga Forcat e Ndërhyrjes së shpejtë të Shkodres në të gjithë Qarkun …

Lexo me shume