Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

AKSIDENTOHET PER VDEKJE 38-VJEÇARI NE RUBIK

Një 38-vjeçar gjeti vdekjen, pasi humbi kontrollin e motorçikletës dhe doli nga rruga. Aksidenti ndodhi rreth orës 19:00 të së mërkures në hyrje të qytetit të Rubikut në Mirditë, ndërsa viktimë mbeti shtetasi me inciale XH.N. Motorçikleta me të cilen po lëvizte 38-vjeçari doli nga rruga dhe u përplas me një mur në anë të rruges. Goditja ka qenë e …

Lexo me shume

NDALOHEN 2 SHTETAS NGA POLICIA E SHKODRËS

Policia e Shkodrës vijon operacionin policor të koduar “Mazrek 2020”. Janë kapur dhe ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër, pas një pune të mirorganizuar dhe informacioneve të marra në rrugë operative, u bë kapja e shtetasve në kërkim L. N., 25 vjeç dhe D. N., …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “MAZREK 2020”

Policia e Shkodrës vijon kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Kështu, është finalizuar operacioni policor “Mazrek 2020”. Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, në kuadër të operacionit policor “Mazrek 2020”, u bë ndalimi i shtetasit në kërkim P. N., 36 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër. Ndalimi …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON 3 HEKTARE PYJE NE ZEJMEN

Ky tym është gjithçka ka mbetur nga shkrumbimi i tre hektareve pyll me drur dhe shkurre në Njesinë Administrative të Zejmenit në Lezhë. Flaket të favorizuara dhe nga era u përhapen me shpejtësi në disa drejtime, duke rrezikuar dhe territorin e Bashkisë Mirditë. Prej dy ditësh punonjesit e Agjensisë së Pyjeve në Bashkinë Lezhë po punojnë me mjete rrethanore për …

Lexo me shume

OPERACIONI “KURUESI I RREME”, ARRESTOHEN DY PERSONA

Policia e Lezhës ka finalizuar operacionin policor e koduar “Kuruesi i rremë”, duke vënë në pranga dy persona. Frederik Frrokaj dhe nipi i tij Henri Frrokaj, prodhonin ilaçe në mënyrë artizanale dhe ia shisnin qytetarëve me pretendimin se do t’i shëronte nga COVID-19. Operacioni u krye nga strukturat e Hetimit të Krimit në DVP Lezhë, në bashkëpunim të ngushtë me …

Lexo me shume

40-VJEÇARI PARAQITET I PLAGOSUR NE URGJENCEN E LAÇIT

Një 40-vjeçar dyshohet të jetë plagosur me armë zjarri në Gjorm të Kurbinit. Sipas policisë shtetasi Vasil Rama është paraqitur në urgjencen e Laçit për mjekim, pasi kishte dëmtuar krahun e djathtë dhe pas ndihmës mjekësore është larguar për në banesë. Vetë i dëmtuari ka mohuar të jetë plagosur me armë zjarri, ndërsa policia ka nisur hetimet në lidhje me …

Lexo me shume

MAKINA PERPLAS BIÇIKLETEN, HUMB JETEN 45-VJEÇARI

Një 45-vjeçar humbi jeten, pasi biçikleta me të cilen po lëvizte u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi rreth orës 5:00 të mëngjesit të së hënës në supertraden Lezhë-Shkoder në afërsi të fshatit Mabë. Viktime e këtij aksidenti mbeti Arben Dushku banues në fshatin Hajmel të Shkodres. Sipas burime ai ka qenë duke lëvizur me biçiklete përgjatë superstrades kur është …

Lexo me shume

KURBIN, GODITET NJË RAST I KULTIVIMIT TË BIMËVE NARKOTIKE

Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit me dronë dhe me këmbë, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e atyre personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, kanë konstatuar të kultivuara në fshatin Goleme, Mamurras, Kurbin, në një pronë publike, disa bimë narkotike cannabis sativa. Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin …

Lexo me shume

AKSIDENT NE HYRJE TE QYTETIT TE LEZHES

Tre persona mbeten të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve dhe një motorri në hyrje të qytetit të Lezhës. Aksidenti ndodhi mbremjen e së mërkures, ndërsa të plagosur mbeten burrë e grua që udhetonin me motorr dhe një kalimtare. Ata u dërguan fillimisht në Spitalin Rajonal të Lezhës dhe më pas në spitalin e traumës në Tiranë, nga u bëhet …

Lexo me shume

ZJARR NE FSHATIN BLINISHT TE LEZHES

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu një zonë me shkurre e ferra në fshatin Blinisht të Lezhës. Flaket ranë rreth orës 22:00 të mbrëmjes të së martës dhe u përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderueshme, duke vënë në rrezik banesat dhe shkollen fillore të fshatit. Për shuarjen e flakeve fillimisht u angazhuan vetë banoret të cilët ndërhyn …

Lexo me shume