Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

AKSIDENT NE AKSIN RRUGOR LEZHE-SHENGJIN

Tre përsona mbeten të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve dhe një motorri në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin. Aksidenti ndodhi paraditen e së mërkures në afërsi të Knalles, ndërsa të plagosur mbeten dy drejtuesit e mjeteve dhe përsoni po udhetonte me motorr. Ata u dërguan për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës, nga ku mësohet se njëri prej të plagosurve …

Lexo me shume

MAKINA PERPLAS MOTORÇIKLETEN, PLAGOSET DREJTUESI

Një person mbeti i plagosur rëndë, pasi motoçikleta me të cilen udhetonte u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi mesditen e së premtes në superstraden Lezhë-Shkoder, pranë fshatit Balldre. Një foristrad Poch përplasi një motoçiklete dhe më pas goditi dhe një automjet tjeter. Për pasojë mbeti i plagosur rëndë drejtuesi i motoçikletës i cili është dërguar për ndihmë mjekësore ne …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PER GJEKSON PUSIN

“Arrest me Burg” eshte masa e sigurise e caktuar per Gjekson Pusin, i cili akuzohet si bashkepunetor ne vrasjen e Hekuran Billes dhe autor i atentatit ndaj Fatjon Harushes, ngjarje e ndodhur 3 dite me pare ne Vukatane te Shkodres. Para gjykateses se çeshtjes Ermira Dedja, ai ka mohuar akuzat e ngritura nga prokurori i çeshtjes Xhevahir Lita. Nga ana …

Lexo me shume

GJYKATA E KURBINIT LE NE BURG ILIR XHEPAJN

Gjykata e Kurbinit vendosi masen e sigurisë “Arrest në burg” pa afat për Ilir Xhepajn, i arrestuar mbrëmjen e së shtunës në Kodër Kamëz si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergi ngjarje e ndodhur me 30-maj brenda ambjenteve të një hoteli në Kurbin. Në seancen gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura për caktimin e mases …

Lexo me shume

ARRESTOHET I DYSHUARI I ATENTATIT NË VUKATANË

Policia e Shkodrës dhe grupi hetimor kanë arritur të zbardhin ngjarjen e së hënës ku është qëlluar me armë zjarri ndaj shtetasit Fatjon Harusha, ngjarje e ndodhur në fshatin Vukatanë. Policia ka ndaluar 33 vjeçarin Gjekson Pusi banues në Lagjen “Mark Lula” të Shkodrës. Ende nuk janë të qarta motivet që kanë çuar deri tek ngjarja. Por siç mësohet mes …

Lexo me shume

VRASJA E DYFISHTE NE KURBIN, ARRESTOHET NJERI NGA BASHKEPUNETORET

Një nga tre përsonat e shpallur në kërkim nga policia për vrasjen e dyfishtë të ndodhur me 30 maj në Kurbin është arrestuar në Koder Kamez. Ilir Xhepaj përson me preçedent të mëparshme penal u prangos mesnaten e së shtunës, pas një operacioni mes Policisë së Tiranës, Kurbinit dhe Lezhës dhe Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e …

Lexo me shume

BURG PER AUTORIN E VRASJES SE DYFISHTE NE KURBIN

Pas dy mjekëve që ndihmuan në mjekimin e tij, edhe për Eduart Lamajn, Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e sigurisë “arrest ne burg”. Seanca për caktimin e masës së sigurisë është zhvilluar në ambjentet e spitalit të Traumës në Tiranë, ku po merr mjekim 30-vjeçari pasi mbeti i plagosur gjatë shkëmbimit te zjarrit mbrëmjen e 30-majit në Kurbin. Sipas …

Lexo me shume

RIKTHEHEN MASKAT NË SHKODËR

Breshëritë e gjata të automatikut ndaj një makinë mëngjesin e sotëm kanë rikthyer frikën e ngjarjeve të rënda në Shkodër. Ngjarja ndodhi në orën 06:00 të mëngjesit në rrugën Shkodër – Velipojë, në afërsi të fshatit Darragjat, ku Alban Luka ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip “Mercedes” kur dy persona me motorçikletë i kanë zënë rrugën. Pasi e …

Lexo me shume

GJYKATA E KURBINIT LE NE BURG DY MJEKET

Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg pa afat dy mjekët e arrestuar për moskallëzim krimi, pasi operuan në fshehtësi Eduart Lamajn, autorin e dyshuar për vrasjen e dy biznesmeneve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika, ngjarje e ndodhur me 30-maj në ambjentet e një hoteli në Kurbin. Në seancen e zhvilluar me dyer të mbyllura, referuar provave te paraqitura gjykata …

Lexo me shume

DJALI I POLICIT BASHKEPUNETOR NE VRASJE NE KURBIN

Klaudio Përkola, 21-vjeçari i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmeneve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji, rezulton të jetë djali i një efektivi policie në komisariatin e Kurbinit. Sipas burimeve babai i 21-vjeçarit ëshë pjesë e organikës në Policinë e Kurbinit dhe shërben në piken e bllokimit të automjeteve. Ai po negocion me drejtuesit e policisë për të …

Lexo me shume