Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

ZBARDHEN EMRAT E TRE BASHKEPUNETOREVE TE ATENTATIT NE KURBIN

Janë bërë publik emrat e tre bashkëpunëtoreve të shpallur në kërkim për vrasjen e dyfishtë të ndodhur mbrëmjen e 30 majit në Kurbin. Ata janë Ili Xhepaj (Likaj) 33-vjeç Elson (Oltion) Alija (Vlashi) 31- vjeç dhe 21 vjeçari Klaudio Perkola. Identifikimi i tyre u bë i mundur pas arrestimit të Eduart Lamaj një ditë më parë, teksa kishte shkuar për …

Lexo me shume

ARRESTOHET AUTORI I VRASJES SE DYFISHTE NE KURBIN

Policia ka arrestuar autorin kryesor të dyshuar për vrasjen e dyfishtë të ndodhur më 30 maj në Kurbin, ku u ekzekutuan me armë zjarri Paulin Gjergji dhe Bujar Lika. Operacioni i koduar “Klinika” u finalizua mbrëmjen e së hënës ku u vu në pranga shtetasi Eduart Lamaj 30-vjeç banues në Laç. Ai u prangos teksa po mjekohej ilegalisht në një …

Lexo me shume

PARANDALOHET DHE GODITET NJË RAST I TENTATIVËS PËR TRAFIKIM

Policia e Shkodrës ka parandaluar dhe goditur një rast të tentativës për trafikim, me qëllim shfrytëzimin për prostitucion. Kështu, Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, pas informacioneve të marra dhe falë reagimit profesional dhe të shpejtë, arrestuan në flagrancë shtetasin: – T. P., 37 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Shkodër. Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpuntori …

Lexo me shume

SEKUESTROHET LENDE PLASESE NE SHENGJIN

Një sasi e papërcaktuar lënde plasëse është sekuestruar në Shëngjin, ndërsa një person është shoqëruar në polici si posedues i saj. Operacioni është organizuar paraditen e së hënës në zonen e Vainit, por ende nuk janë dhënë detaje mbi sasinë e lëndës plasese dhe indentitetin e personit të ndaluar. Sipas burimeve bëhet fjalë për një shtetas që po përgatiste lëndë …

Lexo me shume

PERMBYSET MAKINA NE QYTETIN E LEZHES

Një grua dhe dy fëmijet e saj të mitur u lënduan, pasi makina me të cilen udhetonin u përmbys në rrugë. Aksidenti ndodhi paraditen e së shtunës në bulevardin “Gjergj Fishta” të qytetit të Lezhës. Automjet tip “Benz” me targa AA097 ZM që drejtohej nga një shofere e re humbi kontrollin, duke goditur dy mjete të parkuara në anë të …

Lexo me shume

IZMIR DURAKU ARRESTOHET PËR DHUNË SEKSUALE

Shefi i Stacionit Policor Fushë Arrëz, Izmir Duraku, është ndaluar mbrëmjen e djeshme pasi akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë. Ndalimi i tij është bërë nga drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në vitin 2015, por është kallëzuar së fundmi nga vajza, në prani të një psikologu.Sipas policisë, …

Lexo me shume

BURG PER AUTORIN E DYSHUAR TE ATENTATIT NE KURBIN

Gjykata e Kurbinit ka dhënë masen e sigurise “Arrest në Burg” për 21-vjeçarin Kreshnik Tusha, i dyshuar si një nga autoret e vrasjes së dyfishtë në Kurbin, mbrëmjen e së dieles. Masa e sigurisë për Tushën është bërë mbrëmjen e së martës në spitalin e Traumës në Tiranë ku po merr mjekim, pasi është i plagosur në këmbë.Referuar provave të …

Lexo me shume

ATENTATI NE KURBIN, KAMERAT E SIGURISE FILMOJNE NGJARJEN

Një përson i veshur si polic dhe i maskuar është autori i ekzekutimit të Bujar Likes dhe Paulin Gjergjit tre ditë më parë në Gjorm të Kurbinit, ndërsa si bashkëpunëtor në këtë atentat kanë qenë të pakten dhe dy përsona te tjerë. Skema e Krimit është fiksuar nga kamerat e sigurisë te hotelit ku ndodhi ngjarja, teksa në pamjet duket …

Lexo me shume

DY TE VDEKUR DHE NJE I PLAGOSUR NE KURBIN

Dy të vdekur dhe 1 i plagosur është bilanci i një përplasje me armë zjarri në Kurbin. Ngjarja ndodhi në oren 22:17 minuta të së shtunës në ambjentet e jashtme të një hoteli në autostraden Milot-Mamurras pranë fshatit Gjorm të Kurbinit.Viktimat janë Bujar Lika 37-vjeç dhe Paulin Gjergji 53-vjeç ky i fundit ndërroi jetë pak ore pas ngjarjes në Spitalin …

Lexo me shume

LEZHE, SEKUESTROHEN 95 KG DROGE DHE 11 MIJE EURO

Policia e Lezhës ka goditur një rast tentativë për trafikim të lëndëve narkotike, duke sekuestruar 95 kg lëndë narkotike, e dyshuar cannabis sativa si dhe ka vënë në pranga 4 përsona. Operacioni policor i koduar “Gjadëri” u finalizua mbrëmjen e së shtunës nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë. Gjatë …

Lexo me shume