Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

SHKODËR, ARRESTOHET NJË 29-VJEÇAR

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, si rezultat i shkëmbimit të informacionit me Departamentin e Policisë Kriminale dhe Interpol Tiranën, pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan dhe bënë arrestimin provizor të shtetasit V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau i Dejës.29-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Firences, Itali, më datë 27 shkurt 2020 ka lëshuar …

Lexo me shume

VIJON OPERACIONI PER KRIMET MJEDISORE NE LEZHE

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me IKMT-në, kanë vijuar kontrollin përgjatë shtratit të lumit Mat, ku gjatë kontrollit është kapur në flagrancë duke nxjerrë materiale inerte dhe është proceduar penalisht shtetasi D.B., 56 vjeç, banues në Kurbin. IKMT e ka gjobitur kete shtetas me masë …

Lexo me shume

GERRYENIN SHTRATIN E LUMIT MAT, PROÇEDOHEN DY PERSONA

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, kanë ushtruar kontrolle përgjatë shtratit të lumit Mat, bazuar edhe në informacionet e marra për disa persona që gërryenin shtratin e lumit, duke marrë zhavorr në mënyrë të paligjshme.Si rezultat i kontrollit u …

Lexo me shume

ZJARR NE MASIVIN PYJOR NE FSHATIN SKURAJ TE KURBINIT

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire kete te merkure masivin pyjor ne fshatin Skuraj te Kurbinit.Te favorizuar edhe nga era, flaket jane perhapur me shpejtesi ne nje siperfaqe te konsiderueshme.Zjarrfikesit dhe sherbimi pyjor ndodhen ne zone, por eshte e pamundur nderhyrja per shkak te terrenit te thyer malor.

Lexo me shume

PLAGOSJA NE FUSHE-MAMURRAS, 20 DITE BURG DY TE ARRESTUARVE

Dy të rinjt e arrestuar tre ditë më parë si bashkëpunëtor në plagosjen e dyfishtë në Fushës-Mamurras të Kurbinit do të qëndrojnë në burg me afat 20-ditë. Ne seancen gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura, Gjykata e Kurbinit pranoi kërkesen e prokurorisë për të lënë në burg shtetasit N. B. (G. L.) dhe Xh. L., banues në Mamurras. Organi …

Lexo me shume

PLAGOSJA NE MAMURRAS, ARRESTOHEN DY BASHKEPUNETORE

Dy kushërinj janë arrestuar nga policia e Kurbint si bashkëpunëtorë të autorit të dyshuar të plagosjes së dy të rinjve në Mamurras dy ditë më parë. Sipas policisë në pranga janë vënë shtetasit me iniciale N. B. (G. L.) dhe Xh. L., banues në Mamurras, ndërsa vijon intensivisht puna për kapjen e autorit kryesor të ngjarjes, shtetasit E. N.Nga tërësia …

Lexo me shume

KANOSI ME ARME ZJARRI NJE PERSON, PRANGOSET 35-VJEÇARI

Një 35-vjeçar në Mirditë është vënë në prangat e policisë pasi ka kanosur me armë një shtetas, duke e kërcënuar se do ta vriste. Sipas bluve Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë, pas njoftimit të marrë se në Rrëshen, Mirditë, kishte konflikt mes dy shtetasve, ku një prej tyre kishte dhe armë zjarri, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë, …

Lexo me shume

PUKË, ARRESTOHET NJË 27-VJEÇAR

Policia vijon kontrollet masive të territorit, në zbatim të planit të masave për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Kështu, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, në zbatim të planit të masave për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. P., 27 …

Lexo me shume

VRASJA E DYFISHTE NE LEZHE, NE PRANGA NJE PERSON

Policia e Lezhës ka arrestuar një përson të dyshuar si bashkëpunëtor vrasjen e rapsodit Kol Murrani dhe mikut të tij Preng Simoni, ngjarje e ndodhur me 27-prill në Lalm Lukaj të Lezhës. Në prangat e policisë ka rënë 35-vjeçari Agron Lushi, banues në Lalm Lukaj, përson me preçedent kriminal, i dënuar me parë për plagosje me armë.Ndalimi i tij u …

Lexo me shume

OPERACIONI “SHEMRIA”, PRANGOSET 46-VJEÇARI NE KURBIN

Policia e Lezhës ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, duke vënë në pranga një 46-vjeçar. Operacioni i koduar “Shemria” u organizua dhe finalizua nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Kurbinit dhe me Prokurorinë e Kurbinit, në vijim të …

Lexo me shume