Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

PLAGOSI DAJE E NIP, GJYKATA LE NE BURG AUTORIN

Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg Aurel Shurbin, autorin e plagosjes së dyfishtë të ndodhur të marten pranë Urës së Drojës në Mamurras. Në seancen e zhvilluar me dyert të mbyllura, në bazë të provave të paraqitura nga prokuroria, gjykata e cilësoi të ligjshem arrestimin e tij, duke caktuar masen e sigurisë “arrest ne burg” për veprat penale: Vrasje …

Lexo me shume

PËRPLAS TË MOSHUAREN, LARGOHET ME SHPEJTËSI

Nje aksident ka ndodhur afer stacionit te trenit ne Shkoder. Nje mjet ka perplasur nje te moshuar e me pas eshte larguar nga vendi i ngjarjes. E moshuara edhte derguar ne spitalin e Shkodres ku po merr ndihmen e pare.Mësohët se e moshuara ka qenë duke kaluar rrugën nga njëra anë në tjetrë kur është përplasur nga automjeti i cili …

Lexo me shume

DHUNOI GRUAN DHE VAJZEN, NE PRANGA 1 PERSON

Një përson është arrestuar nga policia në Kurbin për dhunë në familje. Në pragat e policisë ka rënë shtetasi me iniciale Xh. J., banues në fshatin Shullaz. Ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij, në banesë. Policia, me marrjen e njoftimit, ka ndërhyrë menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës dhe ka …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON 40-VJEÇARIN NGA SHKODRA

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me Departamentin e Policisë Kriminale, ZQK Interpol Tirana dhe Zyrën Ndërlidhëse italiane Interforza të atashuar në vendin tonë, kanë bërë të mundur lokalizimin në qytetin e Shkodrës, të 40-vjeçarit të shpallur në kërkim ndërkombëtar.Nga strukturat e DVP …

Lexo me shume

NË 2 JAVË 4.857 GJOBA PËR SHKELJEN E MASAVE NDAJ COVID-19

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë kuadër, në harkun kohor 18 prill – 2 maj, në të gjithë vendin janë vendosur 4.857 masa administrative për shkelje të ndryshme.Nga data 18 prill deri në datën 2 maj, në të …

Lexo me shume

VRASJA E DYFISHTE NE LEZHE, BURG PER AUTORIN E DYSHUAR

“Lajmin e mësova nga mediat dhe nuk kam lidhje me vrasjen e dyfishtë”, kështu është shprehur para togave të zeza autori i dyshuar i vrasjes së Kol Murranit dhe Preng Simonit, ngjarje e ndodhur dy ditë më parë në fshatin Lalm i Vjetër të Lezhës. Gjithashtu 40-vjeçari Aleksander Përdoda, nuk e ka mohuar konfliktin që ka patur 8 muaj më …

Lexo me shume

ÇANTA ME RROBA ALARMON BANKEN NE SHKODER

Një çantë me rroba brenda ka alarmuar sigurimin e një prej bankave të nivelit të dytë në Shkodër, teksa ata kanë dyshuar se në këtë çantë mund të ketë lëndë plasëse.Menjëherë është bërë sigurimi i perimetrit nga ana e policisë dhe pasi kanë bërë kqyrjen e çantës ka rezultuar se në të ndodheshin një palë rroba dhe një kapelë. Një …

Lexo me shume

MBETEN TE PAQARTA RRETHANAT E VRASJES SE DYFISHTE NE LEZHE

Rrethanat e vrasjes së dyfishtë të ndodhur në fshatin Lalm i Vjetër në Lezhë mbeten ende të paqarta, ndërsa pista kryesore e hetimit është përqëndruar tek konfliktet e pronësisë mes viktimave dhe autorit të dyshuar të kësaj ngjarje.I arrestuari për këtë ngjarje Aleskander Përdoda vijon të mos e pranojë autorsinë e krimit, duke deklaruar se nuk ka lidhje me ngjarjen. …

Lexo me shume

PLAGOSJA ME ARMË ZJARRI NË SHKODËR, JA ÇFARË THOTË POLICIA

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mesditën e kësaj të marte në qytetin e Shkodrës. Konkretisht, rreth orës 17:10, në afërsi të Urës së Bunës, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasi Gezim Bici, rreth 50 vjeç.Ky i fundit është transportuar në spital, për ndihmë mjekësore. Ndërkohë, në vendngjarje mbërriten forca të shumta policie, …

Lexo me shume

VIDEO E PUBLIKUAR NË TV ROZAFA, REAGON SHEFI I RENDIT NË KOMISARIATIN E POLICISË SË SHKODRËS, SAIMIR RRUSTEMI

Te nderuar miq! Kete reagim po e bej jo per t’u dhene rendesi atyre qe me çedimet e tyre hormonale tentojne qe te bejne interesantin, por ne respekt te atyre qe nuk mendojne si une dhe mbi te gjitha te gjithe atyre qytetareve te Shkodres qe me mbeshtesin pa asnje interes. Dua t’ju tregoj se cfare ka ndodhur ne te …

Lexo me shume