Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

GRABITET ME DHUNË NJË ÇIFT NË VERMOSH

2 të moshuar nga Vermoshi i Malësisë së Madhe janë grabitur nën kërcënimin e armës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 02.20 të kësaj të enjte, ku persona të maskuar kanë hyrë në shtëpinë e shtetasit Tom Tinaj. Bashkëshortja e tij, Mri Tinaj, nga spitali rajonal i Shkodrës, tregon momentet e tmerrit të përjetuara, teksa thotë se autorët fillimisht kanë lidhur …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA POLICI I BURGUT TE SHENKOLLIT

Një punonjës i policisë në burgun e Shënkollit ne Lezhe ka ndërruar jetë ditën e diele pas komplikacioneve që iu shfaqën teksa po kryente shërbimin në turnin e tretë. Lajmi është bërë publik përmes një statusi në rrjetin social facebook nga Sindikata e Shërbimeve Policore, duke thënë se punonjësi i burgut Gjovalin Frroku kërkoi ndihmën e urgjencës për shkak të problemeve …

Lexo me shume

DUKAGJIN, BIE NË HUMNERË GJATË KONTROLLIT PËR KANABIS

Shefi i patrullës së policisë rrugore të Shkodrës Nënkomisar Rrok Frroku është nxjerrë pas 12 orësh nga humnera ku kishte rënë në zonën e Shoshit të Dukagjinit teksa po kryente kontrolle për parcela me kanabis. Ngjarja ka ndodhur ditën e premte rreth orës 12:00 në një zonë malore të zonës së Shoshit në Dukagjin. Gjatë kontrollit në terren Frroku, 54 …

Lexo me shume

SHKODËR, POLICIA ARRESTON PAS 2 MUAJSH SHTETASIN SADET SALA

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, në vijim të punës hetimore për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 22.03.2022, në lagjen “Skëndërbeg” në Shkodër, ku është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një biznesi (furrë buke), kanë organizuar dhe finalizuar operaionin policor të koduar “Bakery”. Si rezultat i këtij …

Lexo me shume

TRITOL BIZNESIT TË POLICIT NDREK RRASA NË SHKODËR

Shpërthimi me tritol tronditi sërish Shkodrën. Efektivit Ndrek Rrasa iu vendos lëndë plasëse në lokalin e tij, në Grudë të Re. Nga pamjet shihet se autori ka përdorur një mënyrë mjaft të pazakontë për t’u mos u identifikuar. Ai është maskuar si grua, i veshur me fustan, ndërsa në koke mban një paruke me flokë të gjata. Në pak sekonda …

Lexo me shume

TAKSIA DEL NGA RRUGA, 1 E VDEKUR DHE 4 TE PLAGOSUR

Një grua humbi jeten dhe 4 persona të tjere mbeten të plagosur, pasi automjeti taksi me të cilin udhëtonin doli nga rruga dhe u përplas nje grumbull gursh të mëdhenj. Aksidenti ndodhi rreth orës 4 e 30 minuta të mëngjesit të së enjtes në autostraden Milot-Mamurras, në afersi të mbikalimit të Sanxhakut në Kurbin. Viktimë e këtij aksidenti mbeti Prena …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Policia Rrugore e Shkodrës vijon me masat e shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor apo drejtojnë mjetet në mënyrë të parregullt. Kështu, gjatë një jave, si rezultat i shtimit të kontrolleve me radar dhe dragera, si dhe falë bashkëpunimit me qytetarët, të cilët kanë denoncuar në numrin …

Lexo me shume

ATENTATI NE LEZHE, KAMERAT FILMOJNE MAKINEN E AUTOREVE

Automjeti tip “Audi” ngjyre gri i përdorur nga autoret në atentatin e dështuar ndaj kusherinjve Preçi nga Miloti është filmuar nga kamerat e sigurisë të bizneseve përgjatë superstradës Lezhë-Milot, por nuk është arritur ende të identifikohet targa e mjetit. Pamjet filmike nuk janë të qarta dhe do të dërgohen për ekzaminim të specializuar në Tiranë. Ndërkohë referuar pamjeve filmike bëhet …

Lexo me shume

ARRESTOHET DREJTORI I UJESJELLESIT NE KURBIN

Drejtori i Ujesjellës-Kanalizime në Kurbin Alfred Prodani është vënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje në Spanjë. Operacioni policor i koduar “Coruna” u finalizua mbrëmjen e së premtes nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me Interpol Tirana. 41-vjeçari banues në Kurbin u prangos pa bërë rezistence në qytetin e Laçit, …

Lexo me shume

POLICIA E SHTETIT OPERACION NE LEZHE

Prej oreve të para të mëngjesit të së mërkures, policia e shtetit po zhvillon një operacion në qytetin e Lezhës. Sipas burimeve po ekzekutohen vendimet e apelit të GJKKO për personat e dënuar për tjetërsimin e pronave në Shëngjin. Deri tani janë ndaluar tre përsona, të cilët janë Vlash Gazulli i dënuar me 2 vite 8 muaj burg, Kol Lleshi …

Lexo me shume