Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

PERPLASEN DY MJETE, PLAGOSEN DY PERSONA

Përplasja e dy automjeteve në supersrtradën Lezhë – Shkodër ka sjellë plagosjen e dy personave, por fatmirsisht jashtë rrezikut për jetën. Aksidenti mbremjen e se enjtes në afërsi të kryqëzimit të Gocajve ku u përplasën një autoveturë dhe një automjet tip fuoristradë.Përplasja mes dy mjeteve ka qënë e fortë, ndërsa fuoristrada në tentativë për të shmangur aksidentin ka monovruar duke …

Lexo me shume

VRASJA E KASTRIOT REÇIT ENDE PA AUTOR

Vrasja biznesmenit Kastriot Reçi në Rrëshen, vijon të mbetet pa autor. Kontrollet policore që vijojnë në zonen e Mirditës si dhe marrja në pyetje e shumë përsonave nuk ka dhënë rezultat. Nga teresia e veprimeve hetimore rezulton se autori i ngjarjës të jetë qitës profesionist, kjo duke ju referuar mënyres së ekzekutimit të 47-vjeçarit Reçi. Autori ka qëlluar me snajper …

Lexo me shume

NDALOHET PER RRIP SIGURIMI, I GJENDET ARME

Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit për shkak se është kapur duke qarkulluar me armë zjarri pa leje. Në momentin që është ndalur nga policia ai i ka kundërshtuar këto të fundit dhe ka tentuar të largohet por forcat e policisë e kanë vënë në pranga. I arrestuari është D. P., 19 vjeç, banues në Laç dhe lëvizte …

Lexo me shume

SHKODRA, RENDI DHE QETESIA PUBLIKE NE NIVELE TE FRIKSHME

2020-ta ka hyrë vrullshem në Shkodër sa i përket ngjarjeve kriminale. Në njërën anë vetëm disa adoleshent që kanë qëlluar në ajër me armë zjarri janë arrestuar. Ndërsa fakti i sulmit të dy shtëpive me lëndë shpërthyese dhe një tjetër me armë zjarri, janë vetëm bilancet e dhëna përmes komunikatave zyrtare të policisë së shteti. Brenda një nate në Shkodër …

Lexo me shume

ZBARDHET DINAMIKA E VRASJES SE BIZNESMENIT NE RRESHEN

Skena e ekzekutimit të biznesmenit Kastriot Reçi në Rrëshen është filmuar nga dy kamera sigurie të bizneseve aty pranë. Nga teresia e veprimeve hetimore rezulton se autoret kanë qenë dy persona të cilët kishin udhëtuar drejt Rrëshenit me një automjet që në orët e para të mëngjesit të së martës. Pasagjeri është ulur nga makina dhe nga bagazhi ka marrë …

Lexo me shume

SULM ME ARME ZJARRI NE SHTEPINE E GJERGJ MHILLI NE GRUDE

Qëllohet me armë zjarri shtëpia e shtetasit Gjergj Mhilli në fshatin Grudë e Re të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhor rreth orës 12:40, pa shkaktuar dëme në njerëz. Nga sa mësohet në vend ngjarje kanë mbërritur forca të shumta të policisë dhe nga vetë deklarimet e të dëmtuarit shtetasit Gjergj Mhilli por edhe nga hetimet e kryera rezulton se të dyshuar …

Lexo me shume

EKZEKUTOHET ME SNAJPER BIZNESMENI NE MIRDITE

Një 47-vjeçar është ekzekutuar me snajper paraditen e së martës në qytetin e Rrëshenit. Kastriot Reçi është qëlluar nga përsona ende të paidentifikuar, teksa po dilte nga lokali në pronësi të tijë në qender të qytetit.Sipas burimeve 47-vjeçari i cili ishte dhe pronar i një media lokale në Lezhë ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasoja e plageve të marra, …

Lexo me shume

QËLLUAN ME ARMË ZJARRI NË AJËR NË SHKODËR, ARRESTOHEN TË RINJTË

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga, proçeduar në gjëndje të lirë dhe shpallur në kërkim disa të rinj. Kjo pasi ato qëlluan me armë zjarri në ajër, në fshatin Hot i Ri dhe akuzohen për prishje të rendit e qetësisë publike.Kështu, në sallën operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër kanë ardhur telefonata nga banorët se midis fshatit Hot …

Lexo me shume

DIGJET KABINA E ROJEVE TE FIRMES QE PO NDERTON HEC-et

Vendqëndrimi i rojeve të firmës që po ndërton Hidrocentralet në Kurbnesh të Mirditës dhe Zall Gjocaj të Matit është shkrumbuar nga flaket e zjarrit. Ngjarja është regjistruar mesditen e 31 dhjetorit dhe fatmirësisht nga flaket nuk pati përsona të lënduar, por vetem dëme materiale. Televizioni Rozafa ka siguruar videon e momentit të zjarrit, ku siç shihet edhe nga pamjet flaket …

Lexo me shume

MAKINA DEL NGA RRUGA, HUMB JETEN I RIU

Një i ri gjeti vdekjen, pasi humbi drejtimin e automjetit që drejtonte dhe doli nga rruga. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së dieles në rrugen nacionale Laç-Mamurras, pranë fshatit Zhejë të Kurbibit. Viktimë e këtij aksidenti mbeti Florian Staka 24-vjeç banues në Bushnesh të Krujës. 24-vjeçari gjeti vdekjen e menjëhershme, pasi autovetura që drejtonte doli nga rruga dhe u përplas me …

Lexo me shume