Thursday , 23 February 2023

KRONIKE

HUMB JETËN NË RINGUN E SHKODRËS NJË BOKSIER BULLGAR

Pritej me shumë interes nata e boksit profesionist në Shkodër, por në fakt mbrëmja e së shtunës ka rregjistruar një tragjedi në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Boksieri bullgar Isus Veliçkov gjatë ndeshjes së tij me durrsakun Ardit Murrja është rrëzuar në tokë pa ndjenja në raundin e pestë. Kjo ka ardhur jo si pasojë e ndonjë goditje të fortë, …

Lexo me shume

DIVORCI KTHEHET NE TRAGJEDI

Ka përfunduar në tragjedi divorci për një 27-vjeçar nga Lezha, i cili u aksidentua qëllimisht me automjet nga ish-kunati i tij, pasi i la motrën. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e së shtunës, dhe fillimisht u raportua si një aksident i thjeshtë rrugor. Por nga hetimet, policia zbuloi se Ylli Mena 27 vjeç u përplas qëllimisht nga ish-kunati i tij …

Lexo me shume

MAKINA PERPLAS BIÇIKLETEN, PLAGOSET 27-VJEÇARI

Një 27-vjeçar që po udhëtonte me biçikletë mbeti i plagosur, pasi u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi mëngjesin e së shtunës në Ishull-Lezhë, ndërsa i plagosur mbeti shtetasi Y.M., banues në Lezhë.27-vjeçari u dërgua menjëherë ne spitalin rajonal te Lezhes nga ku mesohet se pasi ka marre ndihmen e pare mjekesore ndodhet jashte rrezikut per jeten.Ndërkohë policia e cili …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI “BREBULLA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar”Brebulla”. Një operacion i ndjekur me metoda speciale të hetimit dhe që vinte në bashkëpunim me Prokurorinë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Në pranga kanë rënë 3 vëllezër të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin kultivuar bimë narkotike. Pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa …

Lexo me shume

HUMB JETEN 47-VJEÇARI NE MINIERE

Një 47-vjeçar humbi jeten në punë, pasi u zë poshtë nga presa metalike. Ngjarja ndodhi paraditen e së premtes në minieren e Spaçit në Mirditë, ndërsa viktimë mbeti shtetasi Anton Prenga nga Fani i cili ishte magazinier i minieres. Sipas të dhënave 47-vjeçari ka marrë goditje në kokë dhe ka mbërritur pa shenja jete në spitalin e Rrëshenit.Trupi i viktimës …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI “STROKE”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin “Stroke”, për parandalimin dhe goditjen e dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Në pranga kanë rënë 5 shtetas, pasi transportonin disa shtetas nga vendet e Lindjes së Mesme, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Sipas policisë, këta shtetas gjatë rrugës po i transportonin shtetasit e huaj, …

Lexo me shume

PLAGOSET NJË 16-VJEÇAR NË SHKODËR

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur mbrëmjen e së enjtes në qytetin e Shkodrës. Sipas njoftimit të policisë së Shkodrës, me datë 19.09.2019, ora 20:00, në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, disa persona gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me mjet prerës shtetasin K. S. vjeç 16, banues në lagjen Partizani, Shkodër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal …

Lexo me shume

ARRESTOHET ME DROGE 49-VJEÇARI NE LEZHE

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë narkotike kanabis sativa. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi B.P. vjeç 49 banues në Lezhë i dyshuar si posedues i saj, për veprën penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, ndërsa ndalimi i …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “GREÇA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor “GREÇA“. Një operacion në terren të vështirë e malor. Kështu, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, falë një pune të mirëorganizuar dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, në fshatin Selcë të Malësisë së Madhe, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasve: Rr. P., 23 vjeç, …

Lexo me shume

AKSIDENT I RËNDË NË RRUGËN E KOMBIT

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditën e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një vajzë e mitur ka humbur jetën. Ajo ishte në makinë me babain e saj G.I 44 vjeç, kur në një moment, shoferi ka humbur kontrolli dhe makina Toyta Yaris” është përplasur me trafikndarësen në autostradën Milot – Morinë.13-vjeçarja me inicialet S.I …

Lexo me shume