Thursday , 23 February 2023

LAJME

Rama: I krkova Presidentit nj Guvernator t huaj

Ashtu sikurse kishte premtuar, Kryeministri Rama foli prball gazetarit Blendi Fevziu pr arrestimin e Guvernatorit Fullani. Kreu i qeveris tha se ishte informuar pr ndalimin e kreu t Banks Qendore vetm pak or para ekzekutimit t vendimit t gjykats, ndonse pranoi se Prokurori i Prgjithshm e kishte lajmruar se hetimet pr skandalin e vjedhjes se parave mund t shkonin shum …

Lexo me shume

Siguria e Paps, policia nis zbatimin e masave

Policia e Tirans ka nisur n ort e para t s shtuns zbatimin e masave t siguris me rastin e vizits s Papa Franeskut. Si pjes e ktyre masave sht ndaluar qarkullimi i automjeteve prgjat bulevardit Dshmort Kombit dhe forca t shumta policore jan vendosur npr kryeqzimet kryesore t kryeqytetit pr t normalizuar trafikun. N t njjtn koh ka nisur …

Lexo me shume