Thursday , 23 February 2023

NEWS

MALAZEZT CICMIL DHE PAVIEVI DREJT LARGIMIT NGA VLLAZNIA

N rezultatet e dobta t ekipit t Vllaznis n miqsoret e zhvilluara deri m tani, natyrisht q ka patur ndikimin e vet edhe mungesa n fush e dy prej blerjeve t bra koht e fundit prej saj, pikrisht ato t dy malazezve, mbrojtsi Stefan Cicmil dhe sulmuesi Darko Pavievi. Ato prej ditsh nuk jan strvitur ashtu si duhet me grupin …

Lexo me shume

KEPI: KEMI PATUR KONTROLLE NGA AUDITI

Ndermarrja e ujesjelles-kanalizme ka patur ne menyre te vazhdueshme kontrolle si nga ana e Bashkise Shkoder ashtu edhe nga kontrolli I larte I shtetit. Fjalet qe fliten ne mbledhje te institucioneve te tjera jane vetem thashetheme, une nuk kam asnje kerkese ne menyre zyrtare. Ne kte menyre eshte shprehur drejtori I ujesjelles kanalizime Leonard Kepi mbi aludimet se disa punonjes …

Lexo me shume

DENONCIM PR SHITBLERJEN E VOTS N BASHKIN VAU DEJS SHTABI ELEKTORAL I KANDIDATIT T PD PR BASHKIN VAU DEJS, ZEF HILA

Nprmjet ksaj deklarate pr shtyp, denoncojm publikisht fenomenin e shmtuar, t padenj dhe kriminal t shitblerjes s vots, n Bashkin e Vau Dejs nga Tom Doshi. Kto dit, Tom Doshi ka aktivizuar arsenalin e Tij kriminal t Qarkut t Shkodrs, elemtent me precedent penal, bandit q lvizin npr zon t armatosur, ditn dhe natn, me makina pa targa dhe me …

Lexo me shume

KA PASIGURI TEK VLLAZNIA. TAFILI FIRMOS ME PARTIZANIN

Kur duket se problemet e Vllaznis ishin vn n rrugn e zgjidhjes, planet e drejtuesve t saj jan prishur jo pak. Ka ndodhur kshtu pas lajmit t dal mbrmjen e s enjtes kur sht marr vesh se mesfushori Alsid Tafili ka firmosur kontrat me Partizanin dhe madje ka nisur edhe strvitjen me t. N fakt, trajneri Zmijani e ka konsideruar …

Lexo me shume

CUNGU: KAM DISA OFERTA, POR ENDE NUK KAM VENDOSUR

Emisioni Sport Arena mbrmjen e s hns ka mbyllur nj edicion shum t suksesshm teksa n kt emision t fundit ka qen i ftuar nj nga trajnert m t mir t futbollit shqiptar aktualisht- Armando Cungu. Ai ka br t ditur se ka patur disa oferta megjithat ende nuk e ka vendosur se ku do t punoj n sezonin e …

Lexo me shume

SHFAQET PR PUBLIKUN E SHKODRS DOKUMENTARI N EMR T PAFAJSIS˔

N emr t pafajsis n kt mnyre u titullua dokumentari i cili erdhi si nj bashkpunim i Departamentit t ish t prndjekurve politik brenda Partis Demokratike Shkodr, Departamentit t Rinis dhe Sporteve si dhe Formumit Rinor te Partis Demokratike. T ftuar ishin t rinjt e Shkodrs por edhe ish t perndjekur ku nj ndr to sht edhe Kandidatja e Partis …

Lexo me shume

MBLEDHJA E KSHILLIT M 28 MAJ, ASGJ PR VLLAZNIN

Sezoni 2014-2015 tashm ka prfunduar dhe Vllaznia ka nisur t bj edhe analizn e tij megjithat shqetsimi kryesor sht se far do t ndodh n t ardhmen me t. U mendua se n mbledhjen e fundit t Kshillit Bashkiak Shkodr q do t zhvillohet m 28 maj t miratohej nj fond pr fazn prgatitore dhe ndonj blerje lojtarsh. Ajo q …

Lexo me shume

PARTIA SOCIALISTE DEGA SHKODR, AKUZA NDAJ PD-S

Kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi kt fushat e ka nisur me shpifje, trillime dhe dmtime t aseteve publike. Duke i dhn urdhra drejtuesve te PD Shkodr q t trillojn histori t pavrteta dhe t realizojn takime elektorale n shkolla, Voltana Ademi po krijon nj klim destabiliteti. Shpifjet jan kthyer tashm n ritual t Partis Demokratike me …

Lexo me shume

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kotroll i imtsishm territori n fshatin kir, n komunn pult, n shkodr. ku u gjeten : 1470 kubik bim narkotike canabis sativa, t mbjella n gota plastike. Kto bim u asgjesuan n vend me an …

Lexo me shume

BRAHIMI: DEKLARATA E PD-s E PA VERTET, GODINA NUK SHT SHKOLL

Deklarata e dhn nj dit m par ku partia demokratike Shkodr denoncon partin socialiste se po shfrytzon arsimin parauniversitar i sht kundrprgjigjur sot me nj deklarate kryekomunari i Brdics Besnik Brahimi i cili tha se godina nuk sht shkoll prej vitesh. Por krejt ndryshe paraqitet situata n ambjentet e ksaj shkolle e po ashtu edhe nxnesit deklarojn tjetr gj. Edhe …

Lexo me shume