Thursday , 23 February 2023

NEWS

Gezuar Festat nga Media Motiv !

Lexo me shume

HASANPAPAJ: NE PEDONALE MJETET VETEM NE ORARE TE LEJUARA

Policia Bashkiake dhe ajo rrugore kane vendosur qe te krijojne nje tjeter mase sigurie per ndalimin e qarkullimit te mjeteve ne pedonale ne orare jo te lejuara. Drejtori i policise Bashkiake Anton Hasanpapaj, tha se pas perfunimit te pistonave, nuk do te kete me nevoje per polic rrugor ne kete pjese. Sepse bllokadat do te hapen vetem ne orare qe …

Lexo me shume

TEATRI “TEUTA” I ULQINIT VJEN NE SHKODER ME SHFAQJEN “NANA”

“Nana” ishtet titulli i shfaqjes se teatrit “Teuta” te Ulqinit qe u vendos ne skenen e teatrit “Migjeni” te qytetit te Shkodres pasditen e se Shtunes. Me ane te kesaj shfaqje teatri i Ulqinit vjen per here te pare ne Shqiperi. Shfaqja ”Nana”, me regji te Munib Abazit, flet per jeten e nje familje ne kushte jo shume te mira …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA ANTON GRISHAJ, ISH- BASHKEPUNETORI I TV ROZAFES

Është ndarë nga jeta në moshen 54- vjecare Anton Grishaj, telekronist i TVSH per M. Madhe ne fillim te 1990, ish bashkëpunetor  televizionit Rozafa pergjate viteve 2000, shkrimtar, autor dokumentaresh dhe filmash, fitues i shume cmimeve prestixhoze kombetare e nderkombetare. Grishaj u nga jeta ne moshen 54 vjecare, ne Itali, pas nje semundje te rende. Kontributi i tij ishte shumëdimensional …

Lexo me shume

FSHATI GRUEMIRE EZME, PROBLEM INFRASTRUKTURA

Fshati Gruemire -ezme ne njesine administrative Gruemire ne bashkine Malesi e Madhe prej vitesh vuan mungesen e rruges se amortizuar, ku edhe pse nje problem i identifikuar ne kete zone nga pushteti lokal, ende nuk eshte kryer asnje nderhyrje pavarsisht premtimeve . Situata behet tejmase e veshtire gjate periudhes se dimrit ndersa gropat mbushen me uje nga reshjet e shiut. …

Lexo me shume

Lexo me shume

RENDI GJAT 24 ORVE, POLICIA NGRE POSTBLLOQE

Aksidentet e ditve t fundit si dhe trafiku i rnduar n hyrje-daljet e qytetit t Shkodrs ka br q Policia rrugore t zhvilloj aksione gjat s diels me qllim kshillimin dhe evidentimin e drejtuesve n gjendje t dehur. Sipas burimeve t policis bhet me dije se vetm gjat 24 orve t fundit jan marr 4 masa ndshkuese me heqje patente, …

Lexo me shume

HYN LIGJI N FUQI, STUDENTT MUND T SHKOJN N SHKOLL ME ARM

Nj ligj i ri hyri n fuqi n shtetin amerikan t Teksasit q i lejon studentt t mbajn arm n ambientet universitare, por pa i ekspozuar publikisht. Studentt mbi 21-vje q kan leje arme t fshehur mund ti mbajn ato edhe n klas, sipas ligjit t ri. Teksasi bhet kshtu shteti i tet amerikan q lejon studentt t mbajn arm …

Lexo me shume

CANNABIS DHE ARM N SHKODR, ARRESTOHEN 4 SHTETAS

4 persona nga fshati Pentar i njsis administrative Dajc jan arrestuar, ndrsa nj tjetr sht shpallur n krkim nn akuzat e Prodhimit dhe Trafikimit t narkotikeve, Shkatrrimit t prons me eksploziv dhe Mbajtjes pa leje t armve luftarake dhe municionit. Policia e Shkodrs ndaloi konkretisht shtetasit Vinens Doi, 30 vje, Rajmond Kalavai, 30 vje, Anton Gjuraj, 29 vje, David Doi, …

Lexo me shume

AKSIDENT TRAGJIK, HUMBIN JETEN 4 PERSONA

Katr persona kan humbur jetn n nj aksident tragjik q ka ndodhur ort e para t mngjesit t dits s sotme n Velipoj. Viktimat janGiorgio Angelo, 25 vje, Besmir Kola, 29 vje dheArtemisa Peraj, 24 vje, ndrkoh q ende nuk dihet identiteti i personit t katrt. Nj makin tip BMW me targa AA767HF n t ciln udhtonin 2 shqiptar dhe …

Lexo me shume