Thursday , 23 February 2023

NEWS

NUSJA SPERKAT ME BENZINE VJEHRREN DHE KUNATEN

Nj ngjarja e rnd pr pak sa nuk sht shndrruar n nj tragjedi, n nj familjen Palushi n fshatin Stajk n Shkodr, ku nusja ka tentuar t djeg me benzin vjehrrn dhe kunat. Sipas policise se Shkodres Ela Palushi ka sprkatuar me benzin vjehrrn dhe m pas kunatn, por fatmirsisht nuk pati pasoja n njerz apo dme materiale. Por ndryshe …

Lexo me shume

RRJEDHJA E GAZIT, SHKRUMBOHET NJ BANES

Nj familje n Ishull – Lezh t Lezhs ka shptur pr mrekulli, pasi banesa ku ata jetonin u prfshi nga flaket. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 15:00 t s mrkurs, ndrsa n momentin e zjarrit pjestaret e familjes s Mark Mizes, i cili sht invalid kan qen duke ngrn dreken. Flaket e zjarrit t cilt dyshohet se jan shkaktuar nga …

Lexo me shume

MESAZHI I MYFTIUT T SHKODRS, ME RASTIN E FILLIMIT T RAMAZANIT

Te Henen, besimtaret musliman ne vendin tone fillojne agjerimin e muajit te Ramazanit, nje muaj i rendesishem per komunitetin musliman. Myftiu i Shkodres, Imam Muhamed Sytari, ne nje konference para mediave lajmeroi per ardhjen e Ramazanit teksa ftoj besimtaret ta respektojne kete muaj te shenjte “Me kndimin e ezanit t akshamit t ksaj dite, e diel, m 5 qershor 2016, …

Lexo me shume

SHKODER, 70-VJETORI I ITALISE NE KONSULLATEN ITALIANE

70-vjetori i Republikes Italiane eshte festuar edhe ne qytetin e Shkodres. Aktiviteti per kete pervjetor u zhvillua ne Konsullaten Italiane ne Shkoder. Ne festen e pervitshme ishin te ftuar autoritetetet vendore dhe qendrore, si edhe perfaqesues te klerit dhe shoqerise civile. Ne fjalimin e tij para te pranishemve, konsulli i nderit i Italise ne Shkoder, Vitto Antonio Stigliani, tha se …

Lexo me shume

SULMUESI SHKODRAN SINDRIT GURI LUM OFERTASH

Lum ofertash pr sulmuesin shkodran Sindrit Guri. Paraqitja shum e mir q ai ka br n sezonin e fundit me Korabin e Peshkopis duke e ndihmuar at t ngjitet n Superlig, ka br q disa skuadra ti vn syrin dhe ti bjn ofertat e tyre. Madje, ditn e djeshme n media qarkulloi lajmi se lojtari kishte firmosur me Partizanin, skuadr …

Lexo me shume

https://www.youtube.com/watch?v=52582YwbyGk

Lexo me shume

RRITEN RASTET E VIZITAVE PRANE URGJENCES SE SPITALIT

80 deri ne 90 paciente paraqiten gjate 24 oreve prane Urgjences se spitalit Rajonal Shkoder. Nje shifer qe sipas kryeinfermjerit te Urgjences Eduart Gjonaj eshte ne rritje per shkak te ndryshimeve klimatike Nje shqetesim i ri qe prek te rinjte eshte ai i qendrimit perpara kompjuterit per ore te tera. Rastet jane ne rritje ku simptomat vijojne nga lodhje, te …

Lexo me shume

XHOVANI SHKOZA, PARAQITJE E MIR N KUPN E EUROPS

Xhudisti i Vllaznis Xhovani Shkoza ka br nj paraqitje shum t mir n Kupn e Europs pr t rinj q u zhvillua fundjavn q shkoi n Kluj t Rumanis. Ai ka arritur t fitoj dy ndeshje duke kaluar dy ture dhe ndonse nuk ka arritur dot t marr ndonj medalje, srish paraqitja e tij mbetet pr tu vlersuar. Shqipria u …

Lexo me shume

250 XHUDIST NGA BALLKANI N QAZIM DERVISHI

sht mbyllur me sukses nj tjetr aktivitet ndrkombtar n sportin e xhudos organizuar nga Akademia Albania Xhudo Kodokan. Ky i rradhs ka qen nj turne moshash, n t cilin kan marr pjes plot 250 sportist nga ekipe t ndryshme nga Turqia, Bullgaria, Maqedonia, Kroacia, Mali i Zi, Kosova dhe ekipet e Shkodrs. N kt aktivitet ka marr pjes edhe zvendsministri …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA MUND 3-2 STUDENTIN BRENDA N TIRAN

Tjetr fitore e shklqyer e Vllaznis n volejboll pr meshkuj. Pasditen e djeshme ajo ka fituar 3-2 brenda n Tiran ndaj Studentit, ekipit q sht pretendenti kryesor pr fitimin e titullit kampion. N fakt, fitorja duhej t kishte qen m e thell sepse volejbollistt shkodran arritn t fitojn dy setet e para. Nj nisje e papritur ndoshta pr kampiont n …

Lexo me shume