Thursday , 23 February 2023

NEWS

CUNGU: BYLISI DUHET RESPEKTUAR POR MUND TIA DALIM

Q nga dita e djeshme ekipi i Vllaznis ka nisur prgatitjet pr ndeshjen e rradhs, at q do t luaj ditn e diel n Ballsh ndaj Bylisit. Skuadra ka zhvilluar analizn e ndeshjes s fundit me Tirann e cila tashm sht arkivuar dhe t gjith kan nisur t mendojn pr takimin e fundjavs q konsiderohet shum i vshtir sepse luhet …

Lexo me shume

“VISHET” ME RROBA TE PERDORURA VENDVARRIMI I SKENDERBEUT

Vendvarrimi i heroit tone kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu ne qender te qytetit te Lezhes eshte veshur i teri me rroba te perdorura. Cdo fundjave trotuari drejt lagjes skenderbeg zaptohet thuajse plotesisht nga tregtaret ambulant, ndersa kanxhellat qe rrethojne kete vend historik mbulohen nga rrobat e perdorura. Kjo pjese eshte percaktuar edhe si vendqendrim per turistet, por pamja qe u ofrohet …

Lexo me shume

PD: MBESHTESIM PROTESTEN E BANOREVE PRANE STADIUMIT “LORO BORII”

Deklarata per Shtyp Jemi n kt konferenc pr shtyp pr t shprehur edhe nj her mbshtetjen ton t plot ndaj krkesave t banorve t zons pr rreth stadiumit. Ku me nj vendim t fsheht t pa studjuar dhe t pa konsultuar me asknd, vendoset prishja e shtpive t banimit dhe bizneseve t zons, me qllim hapjen e nj vend parkimi. …

Lexo me shume

QYTETARET: NUK KA SINJALISTIKE, AS MJETET NUK E RESPEKTOJNE

Mungesa e sinjalistikes sidomos ne fshirjen e vijave te bardha per qytetaret eshte kthyer ne nje problem te perditshem. Ata shprehen se mungesa e ketyre vijave perben nje rrezik per ta e sidomos atehere kur as automjetet ne qarkullim nuk i respektojne.   Mosrespektimi i rregullave t qarkullimit rrugor nga drejtuesit e automjeteve por edhe kalimtart, mungesa e sinjalistiks n …

Lexo me shume

BASHKIA E LEZHES NIS PASTRIMIN E LAGJES “11.2 HEKTARE”

Me ne fund mbeturinat qe kishin zaptuar katin e pare te ketij pallati ne lagjen “11.2 hektare” ne qytetin e lezhes jane larguar. Bashkia ndermori menjehere aksionin per largimin e tyre pasi ishin konsideruar si nje problem shume i madh per banoret e kesaj zone. Punonjesit e sherbimeve u angazhuan per ti dhene zgjidhje kerkeses se vazhdueshme qe banoret kishin …

Lexo me shume

https://www.youtube.com/watch?v=wAk6tnoUN9I

Lexo me shume

XEROS INAGURON AMBJENTE TE REJA, 7 VITE SUKSES

Lexo me shume

DHJETERA AUTOMJETE ME TARGA FALLSO PERPARA DPQSH

Lexo me shume

BASHKIA VAU DEJS NDERON SUKSESIN E BOKSIERVE T VLLAZNIS

Kupa e Shqipris e fituar pak dit m par n Durrs ka mbyllur kshtu nj vit sportiv shum t suksesshm pr boksiert e ekipit t Vllaznis. Natyrisht q sukseset e ktij ekipi kan qen t shumta,shoqruar me trofe dhe medalje ndrkombtare e pikrisht pr t gjitha kto suksese, ka qen Bashkia Vau Dejs q nn kujdesin e kryetarit t saj …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA NE MOSHEN 76- VJEARE Imzot RROK MIRDITA

Ndahet nga jeta n moshn 76-vjeare kreu i Kishs Katolike imzot Rrok Mirdita. Lajmi i hidhur u b i ditur nga Arkidioqeza metropolitane Tiran-Durrs, e cila saktsoi se Imzot Rrok Mirditandrroi jet n Qendrn Spitalore Universitare “Nn Tereza” rreth ors 14:30, ku ishte shtruar tredit m par pasi prsoi hemoragji cerebrale. Ai iu nnshtrua nj ndrhyrje kirurgjikaledhe u ndoqn repartin …

Lexo me shume